TV8 VE 3 ADAM TÜM AVRUPA’YA REZİL OLDU! ‘CINEGY DEMO VERSION’ KOMEDİSİ

Hep başarılarıyla adından söz ettiren Tv8 bu kez şaşırttı! Tv8'de yayınlanan ve Murat Boz'un konuk olduğu '3 Adam' programında daha önce eşine az rastlanan büyük bir televizyonculuk hatası yapıldı.

 

 

3 Adam programı bant yayındı. Tv8'in Türkiye frekansında her şey yolundaydı. Magazinn.com'un haberine göre "Tv8 Int" kanalında yani Tv8'in Avrupa frekansında ise, ekranın ortasında koca bir "Cinegy Demo Version" yazıyordu. Bu bir montaj çıkışı hatasıydı. Ancak, bu uyarı Cinegy isimli montaj programının lisansı alınmadığında çıkan bir logo! Yani, lisansı ücretli olan bir programın demo versiyonuyla yayın çıkışı alınınca ve üstelik yayına verilecek kayıt kontrol edilmeyince ortaya bu televizyonculuk hatası çıktı. Elbette, demo versiyonlar kaçak kullanım anlamına gelmiyor ama kontrol edilmeyen bir kaydın yayına verilmesi oldukça büyük bir hataydı. 

 

YÖNETİM UYUYOR MUYDU? ACUN ILICALI'NIN MONTAJ PROGRAMININ ORJİNAL VERSİYONUNUN KULLANILMADIĞINDAN HABERİ VAR MI?

 

Elbette burada sorulması gereken iki soru var:

 

Milyonlarca kişiye bu hatalı yayın dakikalarca verilirken yönetim uyuyor muydu?

 

Acun Ilıcalı'nın Cinegy programının orjinal lisanslı versiyonu yerine, demo versiyonun kullanıldığından haberi var mıydı? Yani bu denli büyük bir kanalda yayın denetim zayıflığından bilgisi var mı?

 

Bakalım, Tv8'in Avrupa'daki izleyicilerini şaşırtan bu durumla ilgili kanal yönetimi ne yanıt verecek? 

 

3 ADAM PROGRAMI YAYINDAYKEN TV8'İN TÜRKİYE YAYINI (BU FREKANSTA HER ŞEY NORMAL)

 

3 ADAM YAYINDAYKEN TV8 INT (AVRUPA YAYINI): EKRANIN TAM ORTASINDA CINEGY DEMO VERSION YAZIYOR 

 

(Magazinn.com)