Magazin

Tuba Ünsal hem duygulandı hem isyan etti!

Geçtiğimiz ayın son günlerinde Tuğba Anlak, 6 yaşındaki kızının gözleri önünde başında vurularak öldürülmüştü. Gazetede gördüğü haberden çok etkilenen oyuncu Tuba Ünsal, 6 yaşındaki Almira’ya ulaştı. Yaşadıklarını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran ünlü oyuncu, durumu şu sözlerle anlattı:

“Dün çok hassas bir gündü benim için… Gazetede hikayesini görüp ulaştığım annesi gözünün önünde öldürülen Almira’yla beraberdik. Onun ablası olmaya, hayatı boyunca elinden tutmaya karar verdim. Tanışmadan önce teyzesine “Ben kimsede kalmam beni sakın bırakma” dedi, tanışınca “Seninle uyuyabilir miyim” dedi hemen… İlk karşılaşmamızda sarıldık, el ele pedegoga gittik. Parkta oynadık, benim çocuklarımla tanıştı. Leyla, Sare ve Civan la arkadaş oldu. Bir ara bana dönüp “Annemin de adı Tuba’ydı şimdi yok annem ama bahçesi var, onu özleyince oraya gidiyorum” dedi. Sabırla, ağlamadan, sakince yöneterek günü geçirmeye çalıştım.
Yıkadım, sarıldım, uyuttum. Sare’yle uyumak istedi. Her şey şahane geçti derken gece birde uyandı ve ağlamadan sakince “Tuba anneme beni götürebilir misin” dedi. Ben perişan oldum ne yapacağımı şaşırdım. Tekrar sarıldık uyutmaya çalıştım. Yatağıma döndüğümde bunu bu kadar minicik bir çocuğa yaşatan cani adama beddua ettim, umarım hayatında bunun acısını kat kat yaşar dedim. Emine’ler, Tuba’lar gittiğinde sadece mezara onların bedenleri girmiyor. Arkada kalanların bir ömür boyu ölümle yaşam arasında hayatları çürüyor. Toplum olarak bu duruma alışmayalım, takım elbise giyip başını öne eğen katile iyi hal indirimi verilmesin artık. Erkek çocukları çocuk yaşta bilinçlendirilmeli, eline silah verilip oyun oynatılmasın, karşı cinse el kaldırmaması en hassas şekilde anlatılsın. Kadın cinayetleri artık son bulsun bu topraklarda.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı