Tuba Büyüküstün’ün sultan hali!

Netflix'in Fatih Sultan Mehmed'in hayatının anlatıldığı belgeseli Ottoman Rising'in Mara Hatun'u Tuba Büyüküstün'ün set fotoğrafları yayınlanmaya devem ediyor...

Netflix’in Türkiye pazarına girmesiyle birlikte birçok yıldız oyuncu dijital platformun yapımlarında yer almaya başladı. İlk olarak Hakan Muhafız ile Türk yapımlarına yer vermeye başlayan Netflix, Hakan Muhafız’ın oyuncu kadrosunda Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Burçin Terzioğlu’na yer vermişti. Hakan Muhafız’dan sonra Netflix Beren Saat’in başrolünde olduğu Atiye’nin çekimlerine başlamıştı. Son dizisi Aşk 101 olan dijital platform bir de Türk yapımı belgesele imza attı.

OTTOMAN RİSİNG İÇİN BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

6 bölümlük Ottoman Rising isimli belgeselde Osmanlı Devleti’nin yükseliş dönemi anlatılıyor. Henüz yayınlanmaya ve merakla beklenen yapımda Fatih Sultan Mehmed’in annesi Mara Hatun’u canlandıran Tuba Büyüküstün’ün sette çekilen yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Fotoğraflarda güzel oyuncunun belgesel için saçlarını eklemelerle uzattığı görüldü. Tuba Büyüküstün daha önce belgeselde hayat verdiği Mara Hatun karakteri için “Çok etkilendiği bir karakterdi.” açıklamasında bulunmuştu.

Son olarak Cesur ve Güzel dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ ile ekranlarda boy gösteren Tuba Büyüküstün, dizinin 2017 yılında final yapmasının ardından herhangi bir projede yer almamıştı. Bu süreçte zamanının çoğunu Onur Saylak ile evliğinden olan kızları Maya ile Toprak ve sevgilisi işletmeci Umut Evirgen ile geçiren ünlü oyuncu, Paris’ten 7 milyon liraya aldığı evle uzun süre magazin gündeminden düşmemişti.

Türkiye dışında birçok ülkede de hayranı bulunan Tuba Büyüküstün’ün sevenleri yeni bir dizi beklese de güzel oyuncu yeni sezonda bir proje ile anlaşmadı. Büyüküstün’e hayranları televizyon ekranlarında olması için sosyal medyadan baskı yapmaya devam ediyor.