Kültür ve Sanat

Tom Hanks’li “News Of The World” filminden yeni ayrıntılar

Akılda oyuncu Tom Hanks‘in başrolünde yer aldığı, Luke Davies’in yazdığı ve Paul Greengrass’in idarediği “News of The World” filminden ilk görseller ve fragman resmi olarak paylaşıldı. Görsellerde ve fragmanda, Tom Hanks’in batı dünyasına dönüş yaptığını görüyoruz. Oyuncu, filmde “Kaptan Jefferson Kidd” karakterine yaşam veriyor.

News of the world

Filmde Helena Zenger’ın canlandırdığı Johanna Leonberger karakterinin, Kaptan Jefferson Kidd tarafından kurtarıldığını bakıyoruz.
1956 yapımı filmde, John Wayne’in karekterinin Natalie Wood’un karakterini Comanche isimli bir kabileden kurtarmasını izlemiştik.

Bizce bu film oldukça galibiyetliydi. News of The World filminin üzerine çok şey katacağından da kuşkumuz yok. Yalnızca bu hipotezler dahi filmi bir başyapıt yapmaya yeter. Ama yeniden de bekleyip bakacağız…

News of The World

News Of The World mevzusu

Paulette Jiles’in aynı isimli romanından adapte edilen News of the World, Amerikan İç Savaşı’nın ardından kimsesiz kalan bir kızı yaşayan son akrabalarının yanına götürmeye çalışan bir adamın hikâyesini anlatıyor.
Kaptan Jefferson Kyle Kidd, üç savaş bakan ve bunların ikisinde savaşan bir kahramandır.
Bu sırada Kidd’in, ebeveynlerinin vefatına neden olan bir kabile tarafından kaçırılan ufak bir kızı akrabalarına eriştirmesi gerekir. Kızı yaşamda kalan son akrabalarının yanına, San Antonio’ya götürmek için yola koyulan Kidd, yolculuk sırasında hem güçlü tabiat koşullarına hem de peşlerine düşen eşkıyalara karşı güçlü bir çabaya girişir.
News of the world

Captain Phillips filminde beraber çalışan oyuncu Tom Hanks ve rejisör Paul Greengrass bu film vesilesi ile bir kere daha yan yana gelmiş oldu.
Ülkemizde ise vizyona girip girmeyeceği belirli değil.

Filmin fragmanına aşağıdan erişebilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha aşırısı için takipte kalın.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu