Kim kimdir?

Tolga Sarıtaş kimdir?

Tolga Sarıtaş, 30 Mayıs 1991 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Babası tekstilci annesi ev hanımıdır. Berfin ve Gencay isimlerinde iki kardeşi olan Tolga Sarıtaş aslen Sivaslıdır. Lise eğitimini Halil Akkant Lisesinde tamamlayan Sarıtaş, Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Zeytindalı’nda çeşitli tiyatro oyunlarında yer aldı. Halen Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümünde okumakta olan Tolga Sarıtaş bir dönem Omega adlı bir müzik grubunda baterist ve gitarist olarak sahneye çıkmıştır. 2009 yılında yardımcı oyuncu olarak Bahtı Kara adlı sinema filmi ile beyazperdede izleyici karşısına çıkan Sarıtaş, oyunculuk kariyerinin en önemli basamak taşlarından biri olan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Cihangir karakterini canlandırarak büyük beğeni toplamış ve tüm Türkiye’de tanınmıştır.

2015 yılının iddialı dizilerinden Güneşin Kızları’nda başrol oyuncusu olarak yer alan Tolga Sarıtaş, Güneşin Kızları’nın ardından Star TV’de yayınlanan ve büyük beğeni toplayan Söz adlı dizide Üsteğmen Yavuz karakterine hayat vermiştir. Sarıtaş, şu sıralar FOX TV’de yayınlanan Ferhat ile Şirin dizisinde Ferhat karakteri ile seyircinin karşısına çıkıyor. Genç yaşına rağmen oyunculuktaki başarısını çeşitli ödüllerle de taçlandıran 28 yaşındaki Tolga Sarıtaş, 1.77 metre boyunda, 75 kilo ve İkizler burcudur.

Tolga Sarıtaş’ın aldığı ödüller:

23.İTÜ EMÖS Başarı Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu – 2016

Ankara Hukuk Ceride-i Kantar – En İyi Erkek Oyuncu – 2016

Sabancı Üniversitesi Lacivert Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu – 2016

 

Tolga Sarıtaş’ın rol aldığı diziler ve filmler:

Ferhat ile Şirin (Ferhat) – 2019

Söz (Üsteğmen Yavuz) TV Dizisi – 2017

Kötü Çocuk (Meriç) Sinema Filmi – 2017

Güneşin Kızları (Ali Mertoğlu) TV Dizisi – 2015

Büyük Sürgün Kafkasya (Cemil) TV Dizisi – 2014

Benim Adım Gültepe (Murat) TV Dizisi – 2014

20 Dakika (Ferdi) TV Dizisi – 2013

Sen De Gitme TV Dizisi – 2011

Muhteşem Yüzyıl (Şehzade Cihangir – 4. Sezon) TV Dizisi – 2013

Arka Sokaklar (Doğan – 7. Sezon) TV Dizisi – 2012

Öyle Bir Geçer Zaman ki TV Dizisi – 2010

Kaledeki Yalnızlık (Feyyaz) Sinema Filmi – 2010

Bilinmeyen Yaşın Yorgunu (Berkcan) Sinema Filmi – 2010

Bahtı Kara (Berk) Sinema Filmi – 2009

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu