Kültür ve Sanat

Todd Haynes İmzalı The Velvet Underground Belgeselinin Haklarını Apple TV+ Satın Aldı

Apple TV+, son olarak Dark Waters filmine imza atan Todd Haynes’in yönettiği The Velvet Underground belgeselinin haklarını satın aldı.

Geçtiğimiz yıl yayın hayatına başlayan ve Netflix, Amazon ve Hulu gibi dijital platformların yakaladığı büyük başarının ardından orijinal içerik alanına yönelen Apple TV+, dizi ve filmlerinin yanı sıra belgeselleriyle de ön plana çıkmaya çalışıyor.

Bu doğrultuda nisan ayında 80’li ve 90’lı yıllara damga vuran, müzik dünyasının ikonik gruplarından Beastie Boys‘u mercek altına alan, Spike Jonze imzalı Beastie Boys Story belgeselini yayınlayan Apple TV+, Şubat 2021’de müzik dünyasının yükselen isimlerinden Billie Eilish’in hayatını konu alan Billie Eilish: The World’s A Little Blurry belgeselini izleyiciyle buluşturmayı planlıyor.

Bu ilgi çekici iki belgeselle müzikseverleri heyecanlandıran Apple TV+, son olarak Dark Waters filmine imza atan Todd Haynes‘in yönetmenliğini üstlendiği The Velvet Underground belgeselinin haklarını satın aldı.

The Velvet Underground Belgeselinin Yayın Tarihi Henüz Netlik Kazanmadı

 The Velvet Underground

Todd Haynes imzalı bu belgesel, adından anlaşıldığı üzere, 1965 yılında Amerika’da kurulan ve Lou Reed’in vokal olarak yer almasıyla bilinen ünlü rock grubu The Velvet Underground‘u odak noktasına alıyor.

Grubun menajeri Andy Warhol başta olmak üzere grupla ilgisi olan başka kişileri de ele alan belgesel, grubun daha önce hiç görülmemiş performanslarına, stüdyo kayıtlarına ve Warhol filmlerine de yer veriyor. Dolayısıyla yönetmenin bu konudaki tecrübesi, belgeseli heyecanla beklememize neden oluyor.

Apple TV+’taki yayın tarihi henüz netlik kazanmayan belgeselle ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Variety

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu