ManşetMedya

Timuçin Esen: Müslüm babayı rüyamda gördüm!..

Son günlerde herkes bu filmi konuşuyor. Merhum sanatçı Müslüm Gürses’in hayatının anlatıldığı “Müslüm” filmi vizyona girdiği ilk günde büyük ilgi gördü. Yapımda Müslüm Gürses’i canlandıran Timuçin Esen, Hürriyet’ten Cengiz Semercioğlu’nun sorularını yanıtladı ve Müslüm babayı rüyasında gördüğünü itiraf etti.

Gürses’in eski şarkılarını da yeniden yorumlayan Timuçin Esen filmle ilgili en önemli kıstasını “İlk amacım Müslüm Baba ve Muhterem Nur’a mahcup olmamak” şeklindeki sözleriyle açıkladı. İşte o röportajdan kısa bir bölüm…


“MÜSLÜM GÜRSES’İ OYNAMAK ÇOK RİSKLİ”

◊ Müslüm Gürses’e, kendisini jiletleyecek kadar tutkuyla bağlı hayranları var. Teklifi kabul ederken onlardan tepki alırım diye korkmadın mı?
– Öyle düşünmemeye çalıştım. Tabii ki çok riskli bir rol. Ama hayranlarının tepkisini düşünerek bu iş yapılırsa çok sağlıklı olmaz. Ben karaktere sadık kalmak, mahcup olmamak üzere yola çıktım. Gerçekten işin içine girdikçe de çok bağlandığım bir karakter oldu. Benim Müslüm Gürses’le tanışma fırsatım olmamıştı. Fakat bu süreç içerisinde onunla gerçek hayatta tanışmış kadar oldum. Hatta rüyalarıma bile girdi.

◊ Nasıl gördün rüyanda?
– Bu role ilk çalışmaya başladığımda rüyama girdi. Otel gibi bir yerdeydik. Lobide Müslüm Gürses’i bekliyordum. Geldi, döner kapıdan geçti. Karşısına çıktım, “A Timuçin, merhaba” dedi. Ben de “Abi seninle hep tanışmak istiyordum” diye karşılık verdim. Birbirimize sımsıkı sarıldık, “Timuçin, ben seni çok severim” dedi. Bu benim nezdimde filmi de başlattı. Dolayısıyla benim için en önemli şey Müslüm Gürses ve Muhterem Nur’a mahcup olmamaktı.

“MAHCUP OLACAĞIMI ZANNETMİYORUM”

◊ İçine sindi mi peki film, mahcup olacağını düşünüyor musun?
– Mahcup olacağımı zannetmiyorum. Ben yaptığım iş açısından müsterihim. Bunu da iyi bir şey çıkardığım babında söylemiyorum. Çalıştım, elimden geleni yaptım. Müslüm Gürses’in hatırasına sahip çıkmak ve onun üzüleceği bir şey yapmayacağıma dair Muhterem Hanım’a söz verdim.

◊ Hangi konuda söz verdin?
– Senaryo konusunda… Karakteri realist bir şekilde göstermeye çalışırken çok titiz davranacağıma söz vermiştim. Çünkü onu gerçek hayatta tanıyanları üzebilecek anlar olabilir. Muhterem Hanım’la ilk görüştüğümüzde “İnşallah galada beraber izleyeceğiz, birbirimize sarılıp ağlayacağız” dedim.

Röportajın devamını okumak için TIKLAYIN

İlgili Haberler

Başa dön tuşu