The Sandman Dizisinin Çekimlerine Önümüzdeki Ay Başlanacak

Takip Et:
The Sandman Dizisinin Çekimlerine Önümüzdeki Ay Başlanacak
The Sandman Dizisinin Çekimlerine Önümüzdeki Ay Başlanacak

Neil Gaiman, Netflix çatısı altında hazırlanan The Sandman dizisinin çekimlerine gelecek ay başlanacağını açıkladı.

Daha evvel American Gods ve Good Omens gibi romanları diziye adapte edilen, mucizevi edebiyatın ehemmiyetli adlarından Neil Gaiman‘ın belki de en hoşlanılan yapıtı olan The Sandman, uzun seneler süren uğraşların ardından nihayet ekranlara taşınıyor. Geçen yıl Netflix‘ten resmi onayı alan The Sandman dizisi, önümüzdeki dönemde izleyici karşısına çıkacak en dikkat çekici Netflix orijinallerinden biri olacak.
tarafından duyurulan fakat bir cinsli yaşama geçirilemeyen Sandman filminin yapımcısı olan David S. Goyer ile beraber hazırlıyor.

Netflix Yapımı The Sandman Dizisi, Günümüzde Geçiyor

DC FanDome aktivitesinde verdiği beyanatta pandemi sebebiyle dizinin prodüksiyonuna ara vermek zorunda kaldıklarını, ancak bu süreci senaryoları olabildiğince yanılgısızlaştırmak için değerlendirdiklerini belirten Neil Gaiman, dün yaptığı açıklamayla bu aranın sona ermek üzere olduğunu müjdeledi.
Nitekim Gaiman da geçtiğimiz aylarda verdiği bir beyanatta oyuncu kadrosu için tercih etmelere başladıklarını belirtmişti. Çekim tarihinin yaklaşması ile beraber oyuncu kadrosu hakkında ilk ayrıntıların ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.

It’s starting to feel real. We begin shooting in 3 weeks, lockdowns permitting. #SandmanonNetflix pic.twitter.com/B4QKU9NooT

— Neil Gaiman @neilhimself September 27, 2020

Mitolojik ögeler ve fobi unsurları barındırmasıyla alışıldık çizgiromanlardan ayrı duran ve aynı Watchmen gibi bir çizgiromanın ötesinde, terbiyeyi bir yapıt olarak değerlendirilen The Sandman; Kader, Vefat ve Arzu gibi varlıklardan oluşan Sonsuzlar’in bir parçası olan ve düşler diyarına hükmeden Morpheus’un hikâyesini anlatıyor.

Gaiman’ın unutulmaz çizgiroman serisinin aksine dizi adapte etmesi günümüzde geçecek.
Günümüz olacak. Peki bu hikâyeyi nasıl değiştirecek? Bu bize ne verecek? Şayet bir periyot dizisi olsa hiç bakmayacağımız nelere bakmamız gerekecek? Karakterlerin cinsiyetine, doğasına ne yapacak? Hikâyeye ne yapacak?’ Ve bu son derece neşeliydi. Zira bu hikâyeye ve karakterlere her zaman sadık kalacağımız anlamına geliyor. Ama bize fantastik bir hürlük tanıyor. ‘Tamam, şayet bugün yapıyor olsak Sandman ne olurdu?’ Ve bu gerçekten hürleştirici.”

Coşkuyla gözlediğimiz The Sandman dizisinin ne zaman izleyici karşısına çıkacağı şimdilik meçhullüğünü gözetiyor.
Önümüzdeki günlerde oyuncu kadrosu ve rejisör ekibiyle alakalı ayrıntıların ortaya çıkmasını gözlediğimiz diziyle ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: ScreenRant

.