The Sandman Dizisinin Başrolünde Tom Sturridge Yer Alabilir

Takip Et:
The Sandman Dizisinin Başrolünde Tom Sturridge Yer Alabilir
The Sandman Dizisinin Başrolünde Tom Sturridge Yer Alabilir

Neil Gaiman’ın aynı isimli çizgiroman serisinden adapte edilen, Netflix yapımı The Sandman dizisinin başrolünde Tom Sturridge yer alabilir.

Daha evvel American Gods ve Good Omens gibi romanları diziye adapte edilen, mucizevi edebiyatın ehemmiyetli adlarından Neil Gaiman‘ın belki de en beğenilen yapıtı olan The Sandman, uzun seneler süren uğraşların ardından nihayet ekranlara taşınıyor. Geçen sene 11 kısımdan oluşacak ilk sezon için Netflix‘ten resmi onayı alan The Sandman dizisi, önümüzdeki dönemde izleyici karşısına çıkacak en dikkat çekici Netflix orijinallerinden biri olacak.
tarafından duyurulan fakat bir cinsli yaşama geçirilemeyen Sandman filminin yapımcısı olan David S. Goyer ile beraber hazırlıyor.

Neil Gaiman’ın önceki günlerde Twitter’da yaptığı paylaşımla gelecek ay çekimlerine başlanacağını duyurduğu dizinin çekim tarihinin yaklaşması ile beraber oyuncu kadrosuyla alakalı ilk ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı. Collider’ın haberine göre dizinin başrolünde yer alması için Tom Sturridge ile fikir.
The Boat That Rocked, Far From the Madding Crowd, On the Road, Sweetbitter gibi yapımlarla tanınan Sturridge’in geçtiğimiz aylarda Tom York Poldark ve Colin Morgan Merlin ile beraber rol için tercih etmelere katıldığı ve bu iki adın önüne geçmeyi başardı belirtiliyor.

Uzun vakit gündemde olan The Sandman filmi iptal edilmeden evvel çekim evresine yaklaşan son versiyonda Morpheus’a Joseph Gordon-Levitt‘in yaşam vermesi tasarlanıyordu.

Netflix Yapımı The Sandman Dizisi, Günümüzde Geçiyor

Mitolojik ögeler ve fobi unsurları barındırmasıyla alışıldık çizgiromanlardan ayrı duran ve aynı Watchmen gibi bir çizgiromanın ötesinde, terbiyeyi bir yapıt olarak değerlendirilen The Sandman; Kader, Vefat ve Arzu gibi varlıklardan oluşan Ebedîler’in bir parçası olan ve düşler diyarına hükmeden Morpheus’un hikâyesini anlatıyor.

Gaiman’ın unutulmaz çizgiroman serisinin aksine dizi adapte etmesi günümüzde geçecek.
Günümüz olacak. Peki bu hikâyeyi nasıl değiştirecek? Bu bize ne verecek? Şayet bir periyot dizisi olsa hiç bakmayacağımız nelere bakmamız gerekecek? Karakterlerin cinsiyetine, doğasına ne yapacak? Hikâyeye ne yapacak?’ Ve bu son derece neşeliydi. Zira bu hikâyeye ve karakterlere her zaman sadık kalacağımız anlamına geliyor. Ama bize olağanüstü bir serbestlik tanıyor. ‘Tamam, şayet bugün yapıyor olsak Sandman ne olurdu?’ Ve bu gerçekten serbestleştirici.”

Coşkuyla gözlediğimiz The Sandman dizisinin ne zaman izleyici karşısına çıkacağı şimdilik bilinmeyenliğini gözetiyor.