Kültür ve Sanat

The Queen’s Gambit 2. sezonu olacak mı?

23 Ekim 2020 tarihinde Netflix kütüphanesindeki yerini alan “The Queen’s Gambit” dizisi, yayımlandığı günden itibaren Netflix Türkiye’nin Top 10 listesindeki yerini koruyor. Dizi, sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde de bu şekilde ilgi görüyor.

İlk sezonun bu kadar ilgi toplaması ve beğenilmesi üzerine akıllarda kalan en büyük soru, dizinin 2. sezonunun olup olmayacağıydı.

the queen's gambit

“The Queen’s Gambit” 2. İlk sezonda kitabın hikâyesi zaten işlendiğinden ikinci sezon için dizi ekibinin elinde bir materyal yok. Ancak bu yapımcıları her zaman durdurabilen bir etken olmadı. “Game of Thrones”, “Big Little Lies”, Hanmadid’s Tale” gibi yapımlar, kitabın hikâyesinden çok daha fazlasını anlattı.

İlk sezon genel anlamıyla yarım kalmış uçları bağlasa da izleyiciler, hâlâ açık kalan kapılar olduğunu düşünüyor.

the queen's gambit

Dizinin yapımcısı ve başrolü, 2. Belki izleyicinin bundan sonra ne olacağını hayal etmesine izin verebiliriz.”

the queen's gambit

Dizinin başrol oyuncusu Anna Taylor ise 2. sezon için “asla” demeyeceğini ama pek gerek duymadığını şu sözlerle açıkladı:

“Karaktere bayılıyorum ve istenirse kesinlikle geri geleceğim. Hayatının geri kalanının da büyük bir macera olduğunu düşünüyorum ama sanırım iyi bir yerde bitti.”

Dizinin 2. sezonu ile ilgili kesin bir açıklama yapılmamış olsa da dizi ekibi, 2. sezonu pek gerekli bulmuyor gibi görünüyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu