The OA’in Senaristlerinden Dominic Orlando ve Orlando Bloom, The Cleaners Dizisi İçin Bir Araya Geliyor

Takip Et:
The OA’in Senaristlerinden Dominic Orlando ve Orlando Bloom, The Cleaners Dizisi İçin Bir Araya Geliyor
The OA’in Senaristlerinden Dominic Orlando ve Orlando Bloom, The Cleaners Dizisi İçin Bir Araya Geliyor

The OA’in senaryocularından Dominic Orlando, Amazon için yeni bir bilimkurgu dizisi hazırlıyor. The Cleaners ismini taşıyan dizinin yapımcıları arasında Orlando Bloom da yer alıyor.

Amazon, Hugo mükâfatlı bilimkurgu ve fantezi yazarlarından Ken Liu’nun bilimkurgu cinsindeki kısa hikâyesini diziye adapte edecek. The Cleaners adapte etmesi The OA dizisinin senaryocularından Dominic Orlando tarafından hazırlanıyor.
Cansız nesnelerin insanların tecrübelerini ve anılarını nasıl gizlediklerini ve sadece belirli bir kesim insanın bu hatıralara değerek o hatıraları tekrar yaşadığını anlatıyor. Diziye ismini veren ve Cleaners olarak öğrenilenler ise bu nesneleri steril etmek ve bu hatıraların neden olduğu duygusal yükü gevşetmek için işe alınan uzmanlara sınıyor. Hikâyenin merkezinde ailesinden bu iş servet olarak kendisine kalan genç bir adamın sırlı serüveni bulunuyor.

Orlando Bloom, The Cleaners ile Amazon Çatısı Altındaki İkinci Projesine İmza Atıyor

Hans Christian Andersen’in The Princess and The Pea isimli masalına sabreden hikâye, 15 Aralık’ta Amazon Original Stories’ten yayınlanacak olan peri masalları koleksiyonu Faraway’in bir parçası.

Orlando Bloom, Amazon’un Carnival Row dizisinde rol alıyor.
Netflix’in The OA ve Mindhunter dizilerinde senaryocu olarak yer alan Dominic Orlando, şu anda bir öteki Amazon dizisi olan Outer Range’de de senaryocu ve yapımcı olarak yer alıyor. Orlando, The Cleaners dizisinde de aynı biçimde misyon yapacak.

The Cleaners hikâyesinin yazarı Ken Liu, The Dandelion Dynasty ivedisi ve çoğu zaman inanılmaz kısa hikâyenin yazarı. The Message isimli kısa hikâyesi 21 Laps ve FilmNation Entertainment tarafından uzun metraj bir filme adapte edilecek.
AMC’nin Pantheon isimli dizisi de Ken Liu’nun kısa hikâyelerinden adapte ediliyor.

Kaynak: Deadline

.