The Lion King’in yönetmeni Jon Favreau’dan yeni açıklama!

19 Temmuz 2019'da beyazperde'ye konuk olacak The Lion King filminin yönetmeni yeni açıklamalarda bulundu...

0
The Lion King

Disney’in yeni filmi The Lion King, sinemaseverlerle buluşmak için gün sayarken, filmin yönetmeni Jon Favreau’dan yeni bir açıklama geldi.

Jon Favreau, orijinal filmin çok iyi olduğunu söylerken, yeni yaptıkları filmin sinemaseverlerin beklentilerini karşılayacağını söyledi. İddialı bir açıklamaya imza atan Favreau, 2019’un gişe rekorunu kırmayı umduklarını ifade etti. 19 Temmuz 2019’da ülkemizde sinema salonlarına konuk olacak The Lion King filmi, yayınlanan fragmanıyla büyük ilgi görüyor. 4 ay önce Youtube üzerinden yayınlanan fragman şu ana kadar yaklaşık 65 milyon kez izlendi.

Doland Glower, Beyonce, Chiwetel Ejiofor, James Earl Jones, Seth Rogen, Alfre Woodard ve John Oliver gibi tecrübeli isimleri kadrosunda barındıran filmin konusu; Simba adındaki küçük bir yavru aslanın mücadelesini ele alıyor. Simba’nın babası Mufasa’ya yaşadıkları ormanın kralıdır. Kral Mufasa’nın kardeşi Scar, ağabeyinin ölümünün ardından tahta geçmek ister. Ağabeyini ortadan kaldırmak için hain planlar hazırlayan Scar, amacına ulaşır. Babasının kaybı ile adeta hayatı zindana dönen Simba, sürgüne gönderilir. Yıllar sonra babasının intikamını almak için yeniden ormana dönmeye hazırlanan Simba, amcasına yaptıklarının bedelini ödetecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here