The Lion King’in devam filmi geliyor

Takip Et:
The Lion King’in devam filmi geliyor
The Lion King’in devam filmi geliyor

Geçtiğimiz on senede Disney, sıradan animasyon filmlerinin canlı aksiyon adapte etmelerini üreterek muazzam bir galibiyet yakaladı. Bu teşebbüsten çıkan en zaferli yapımlardan biri olan 2019 yapımı The Lion King, eleştirmenler tarafından bütün anekdot almasa da dünya çapında 1 milyar doları aşan hasılat yaparak gişe rekorları kırdı. The Lion King’in gişede yakaladığı bu galibiyet, devam filminin olasılığını da birliktesi getirdi. Şimdiye kadar yalnızca rivayetten ibaret olan devam filmi, bugün sürpriz bir gelişmeyle beraber doğrulandı.

The Lion King devam filmini Barry Jenkins idareyecek

Disney, beklenmedik bir haberle Oscar mükâfatlı Moonlight ve If Beale Street Could Talk filminin rejisörü Barry Jenkins‘i 2019 yapımı The Lion King’in devamını idaremesi için görevlendirdi.
Ayrıca bu yapım, bugüne kadar bağımsız yapımlarla isminden söz ettiren Jenkins’in, rejisör koltuğuna oturduğu ilk büyük stüdyo yapımı olacak.

the lion king

2019 yapımı filmin senaryosunu kaleme alan Jeff Nathanson, devam filminde de aynı vazifeyi üstlenecek.
Ancak filmin bir yandan Simba ve ona eşlik eden karakterlerin hikâyesini ileri taşırken bir yandan da geçmişe dönerek Mufasa gibi karakterlerin hayatlarını anlatmaya devam edeceği belirtiliyor.

Lion King 2’nin oyuncu kadrosu henüz onaylanmasa da pek çok oyuncunun 2019’daki The Lion King’deki rollerini tekrar alması muhtemel bakılıyor. Hangi karakterlerin dahil olacağına dair henüz bir onay yok ancak Mufasa’nın hikâyenin merkezinde olması, James Earl Jones’un karakteri bir defa daha seslendirebileceği anlamına geliyor.
İlk filmin vizyonda elde ettiği galibiyet de ele alınırsa Disney’in çok geçmeden çalışmalara başlaması bekleniyor. Yeni gelişmeler ve çok daha aşırısı için takipte kalın.

.