Kültür ve Sanat

Tarkan’ın Harbiye konserlerinin perde arkası!

Pop müziğin yıldız ismi Tarkan, 2017 yazında Harbiye Açıkhava sahnesinde 7 konser veren Tarkan, daha sonra 2016 yılında evlendiği eşi Pınar Tevetoğlu’nun hamile kalmasıyla müzik çalışmaları ve konserlerine ara vermişti. Kızı Liya Tevetoğlu’nun Temmuz 2018’de doğmasıyla birlikte büyük bir sevinç yaşayan Megastar, uzun süre zamanının çoğunu kızı Liya ve eşi Pınar Tevetoğlu ile geçirmişti.

Geçtiğimiz aylarda Rusya’da 10 konser veren pop yıldızı, 10 farklı şehirde binlerce kişinin karşısına çıkmış ve Rusya’da yaşayan hayranlarına unutulmaz anlar yaşatmıştı. Konser verdiği şehirlerde turistik geziye çıkan ünlü sanatçı, yanında götürdüğü fotoğrafçısı Yiğit Eken ile o anları ölümsüzleştirmişti.

7 KONSERDEN 9 MİLYON LİRA ALDI

2 yıl aradan sonra Harbiye konserlerine start veren Megastar, 7 günlük Harbiye maratonunu önceki gün sonlandırdı. Konser takvimi 3 gün olarak açıklanan Tarkan’ın konser biletleri satışa çıktığı saat içerisinde tükenmişti. Yoğun İlgi sebebiyle 7 güne çıkarılan konser sayısı da Tarkan’a yetmedi. Megastar’ı canlı dinlemek isteyen hayranları Harbiye Açıkhava’yı tıka basa doldurdu. Harbiye’nin kapasitesinin zorlandığı konserlerde, her gün alan 7 bin kişi tarafından dolduruldu. Toplamda ise 50 bin kişi Megastar’ı izlemeye geldi. Her konserinde 2 saat kadar sahnede olan ve yaklaşık 25 şarkı söyleyen ünlü sanatçı, dansları ve sahnedeki görsel şölenle konseri izlemeye gelenleri kendisine hayran bıraktı.

Öte yandan Tarkan’ın 7 konserden toplam 9 milyon lira aldığı konuşuluyor. Ayıca Avrupa turnesine çıkmaya hazırlanan sanatçı, 10 farklı şehirde konser verecek. Tarkan’ın bu konserlerden de toplam 10 milyon lira alacağı iddia edilmişti.

Geride bıraktığımız 7 günde Tarkan’ı izlemeye birçok ünlü isim de geldi. İş ve sanat camiasında ünlü yüzlerin yanı sıra konsere İstanbul Büyülşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu-eşi Dilek İmamoğlu ve İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer-eşi Neptün Soyer de katıldı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu