Yaşam

TARKAN VE MUSTİ’DEN ÖZGECAN ASLAN’IN ÖLDÜRÜLMESİNE TEPKİ!..

 
MUSTAFA SANDAL
 
Bembeyaz melek kalbinin ışığında siyahlara büründük! Nur içinde yat #ÖzgecanAslan #sendeanlat 
 
 
TARKAN
 
Bugün ben de siyah giyindim.. Özgecan Aslan için yastayım.. Bu ülkede kadına yönelik şiddet ve cinayetlere tanık oldukça içim yanıyor ve erkekliğimden utanıyorum.. Kadına şiddet Türkiye'nin en büyük ayıbı ve utancıdır ve Türkiye bu lekeden ancak Hukuk'la kurtulur.. Buradan hükümete ve yetkililere sesleniyorum.. Kadınlarımızın şiddet görmesine, öldürülmesine daha fazla göz yummayın. Ciddi cezalarla, yasalarla bunun önüne geçin artık.. Ne bekliyorsunuz? Daha fazla kadının öldürülmesini mi?
 
 
TÜRKAN ŞORAY
 
Katledilen kadınlarımız ve en son Özgecan olayı, herkesin olduğu gibi benim de  canımı öylesine acıttı ki bir anne, bir kadın olarak. Bu tür insanlık dışı vakalar en sert şekilde, cezalandırılmalı. Bu mücadele için ben de kendi adıma elimden geleni ardıma koymamaya kararlıyım. Özgecan, bundan böyle bu ülkede, kadının adı olacak.
 
 
 
PERİHAN SAVAŞ
 
Üç gündür uyuyamıyorum.Ne söylenir bilemiyorum sözün bittiği yerdeyiz. Ciddi ciddi idam geri getirilsin istiyorum. İdamı, düşünce suçluları için değil sapıkların, tecavüzcülerin, katillerin aldıkları cezalarla bir kaç yıl sonra aramıza dönerek dolaşmalarını istemediğim için istiyorum. Hepimizin çoluğu çocuğu var. İdam cezasının getirilmesi için ilk imza atan ve en önde yürüyen sanatçılardan biri olacağım. 
 
 
İNCİ TÜRKAY
 
Şiddetin her türlüsü cahillik göstergesinin en üst sınırıdır. Özgecan'a bunu yapan alçaklar, eğitimsizliğin yobazlığın ahlaksızlığın en son örneği oldular.Bir kadın olarak hele bir anne olarak hissettiklerim tarifsiz.Sevgili kızım, yaşadıklarını hayal etmeye çalıştığımda bile her uzvum titriyor. Sen o güzel yüzün, güzel hayallerinle, huzur içinde uyu. Bütün dualarımız seninle..
 
 
HALE SOYGAZİ
 
Kadına değer verilmeyen bir ülkede yaşıyoruz. Sırf kadın olduğu için özgürlükleri kısıtlanan, kişiliği baskı altına alınan,  ikinci sınıf insan muamelesi görüyor kadın. Önce bu erkek egemen zihniyetin değişmesi lazım. Kadın ve erkek eşittir. Bu zihniyet değişmedikçe, kadınlar aşağılandıkça, erkekler eğitilmedikçe bu korkunç cinayetlerle karşılaşırız. 
 
 
HÜLYA KOÇYİĞİT
 
Öncelikle sevgili Özgecan'ın ailesine büyük sabır diliyorum.
Kadın olarak bu canavarların, sapıkların yaptıklarından ötürü insanlığım adına utanıyorum. Büyük acı çekiyorum Özgecan ve niceleri adına… Bu katillere  en ağır cezanın verilmesini diliyorum…
Günlerdir içim kan ağlıyor… İnsan olabilmek en zor olanı ve dilerim her ebeveyn çocuğuna önce bunu öğretebilir…Bu sadece  aile ile de kalmayıp, devlet politikası olarak da en etkin biçimde hayatımızda yerini alır…
Nedir bu vahşet? Nedir bu şiddet? "İnsanoğlu, kendine gel!"
 
 
SELDA ALKOR
 
Bu tip olayları duyduğum her an içim acıyor. Dışım da içim kadar kara şu anda. Bu ne yazık ki eğitim sisteminin getirdiği bir olay. Yetişme tarzı ,yetiştiği yer , aile görgüsü olarak geniş kapsamlı olarak düşünmek gerek hepsini. Bizde hep çocuklar ''Aman böyle yapma ayıptır'' baskısıyla yetişir. Baba ve anne çocuğuna cinselliği anlatmadığı için çocuk da  ne yapacağını bilemez ve bu tip saldırıların içinde olabilir. Maalesef cinselliğe açlık bunları doğuruyor.  Ne yazık ki artık genç insanlarımız bu yüzden ölüyor.  Bunların hepsi içimizde bir yara… Türk milleti olarak artık yeter diyelim. 
 
 
FİLİZ AKIN
 
Bu vahşet karşısında nutkum tutuldu. Hani sözün bittiği bir yer vardır ya ne diyeceğimi bilemedim hala şoktayım. Özgecan'ın annesi ben de olabilirdim. Düşündükçe tüylerim ürperiyor. İçimden çığlık atmak geliyor. Kendi hislerimin yoğunluğundan korkuyorum. Ama şimdi el ele verme zamanı. Ele ele verip gerçek manada çözümler arama zamanı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu