Survivor’da finalin adı Barış ve Cemal Can oldu!

Survivor'da 5 aylık maratonun ardından final koltuğuna oturan isimler Barış Murat Yağcı ve Cemal Can Canseven oldu...

Takip Et:

Türk televizyon tarihinde yayın hayatına 2005 yılında başlayan Survivor, halen ülkenin en çok izlenen yapımları arasında. Uzun yıllardır birçok ilke imza atılan Survivor’larda birçok da rekor kırıldı. Yayınlandığı her sezonda rakiplerini terleten ve fenomen dizilere kafa tutarak reyting birinciliğini kimselere kaptırmayan Survivor, bu sene de çok izlendi ve konuşuldu. Geçtiğimiz yıl Türkiye-Yunanistan konseptiyle ekranlarda olan yarışma bu yıl en çok tutan versiyonu Ünlüler-Gönüllüler olarak ekranlardaydı. 12 Ünlü, 12 Gönüllü ve yedeklerle birlikte seyir zevki yüksek bir yapım olan Survivor, bu yıl 5 ay kadar uzun bir süre devam etti.

Koronavirüs salgını sebebiyle herkesin evlere kapandığı, dizilerin yeni bölümlerinin salgın önlemleri kapsamında çekilmediği dönemde Survivor 2020, tüm Türkiye’yi ekrana bağlamayı başardı. Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, bu süreçte yarışmanın 4 gün olan yayınlanma süresini haftada her güne çıkardı ve Survivor 2020 bu yıl haftada 7 gün ekranlarda oldu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında adaları değişen yarışmacılar, aynı sebepten çeşitli parkurlarda yarışma imkanından da yoksun kaldı. Deniz yerine nehir kenarında kurulan kamplarında yarışma sürecini geçiren yarışmacılar, her ne kadar izole bir bölgede olsa da Survivor olmanın zorlukları yaşayarak geçmiş yıllardaki yarışmacılarla aynı kaderi paylaştı.

Bu yıl birçok ilke sahne olan Survivor 2020’de artık sona gelindi. Instagram’ın aktif olarak kullanıldığı hatta iletişim oyunlarında ödül olarak verildiği, canlı yayınlarda oyunların oynandığı ve birçok yeni gelişmenin yaşadığı Survivor 2020’de bu akşam yapılacak canlı yayında Survivor 2020 şampiyonu belli olacak. Zorlu bir 5 ay geçiren yarışmacılardan ikisinden biri adını Survivor tarihine yazdırmış olacak.

YARI FİNALDE VEDA EDEN İSİM YASİN OLDU! 

Performansı ile dikkatleri üzerine çeken Berkan Karabulut’un çeyrek finalde elenmesinin ardından yarı finale kalan Barış Murat Yağcı, Cemal Can Canseven ve Yasin Obuz arasında bir halk oylaması daha yapıldı. Canlı yayında gerçekleşen oylamada Survivor 2020 şampiyonu olma hayaline veda eden isim Tv8’in bir diğer yarışması MasterChef ile tanınan Yasin Obuz oldu. Obuz, şampiyonluk adayının yankın arkadaşı olan Cemal Can olduğunu söyledi. Duygusal anlara sahne olan canlı yayında sezon boyunca ortaya çıkan komik anların yayınlanması ise izleyiciyi kahkahaya boğdu.