Medya

Survivor yarı finalistleri belli oldu!

Şubat ayında başlayıp 5 ay süreyle ekranlarda olan Survivor’da sona gelindi. Son yılların en uzun süren ve en çok izlenen Survivor’ı olma özelliği taşıyan Survivor 2020’de yarın şampiyon belli olacak. 12’li Ünlüler ve Gönüllüler takımlarının mücadelesi ile başlayan Survivor’da her yıl olduğu gibi elemeler, istenmeyen sakatlıklar ve diskalifiyelerle bir sezon daha son buluyor.

Koronavirüs salgınının başladığı günlerde haftanın 4 günü ekrana gelen Survivor, salgının artması ve dizi-program çekimlerinin önlemler kapsamında durmasıyla birlikte haftada 7 güne çıkarılmıştı. Haftanın her günü yayınlanan yarışma, beklendiği gibi hemen hemen her gün reytinglerde rakiplerini geride bırakarak zirvede olmayı başardı. Acun Ilıcalı ve eski bir Survivor yarışmacısı olan Murat Ceylan’ın sunumu ile ekrana gelen Survivor, performansların yanı sıra çekişmeler, tartışmalar, yumruk yumruğa kavgalara da sahne oldu.


DÜNYA REKORU KIRILDI!

Geçen yılların aksine bu yıl fenomen yarışmada süreç boyunca interaktif bir yol izlendi. Son dönemin en popüler uygulamalarından Instagram’la kordineli şekilde yapılan yayınlarda bir de dünya rekoru kırıldı. Koronavirüs salgını sebebiyle yarışma için bulunduğu Dominik Cumhuriyeti’nden ülkeye dönemeyen ve aylarca orada kalan Acun Ilıcalı, bu süreçte hem yarışmacılarla daha fazla vakit geçirme imkanı buldu hem de Instagram üzerinden açtığı canlı yayınlarla izleyicilerle daha çok diyalog halinde oldu. Instagram canlı yayınlaında Survivor ve yarışmacılar hakkında merak edilen soruları yanıtlayan ünlü televizyoncu zaman zaman iletişim oyunlarında da ödül olarak Instagram canlı yayınını sundu. Ilıcalı ve yarışmacılar bu ödüllerin birinde dünya rekoru kırarak anlık olarak 3 milyon izleyiciye ulaştı.

BERKAN, ÇEYREK FİNALDE ELENDİ!

Son düzlükte bu senenin en çok dikkat çeken yarışmacıları dörtlüye kaldı. Sezonun en sürpriz isimlerinden olan Cemal Can Canseven, dokunulmazlık oyunu sonrası finali garantilerken diğer isimlerde bu yıl 8 kere SMS birincisi olan ve şampiyonluğun en güçlü adayları arasında gösterilen Barış Murat Yağcı, uzun haftalardır performans birinciliğini kimselere bırakmayan Berkan Karabulut ve Masterchef yarışmasıyla adını duyuran ardından Survivor’a katılan, kendine has tarzı ile dikkatleri üzerine çeken Yasin Obuz oldu. Finale günler kalan yapılan çeyrek finalde halk oylaması sonrası Berkan Karabulut şampiyonluk yolculuğuna veda eden isim olarak belirlendi.

 

İlgili Haberler

Başa dön tuşu