Survivor sunucusu Murat Ceylan hapis cezasıyla karşı karşıya!

Takip Et:
Survivor sunucusu Murat Ceylan hapis cezasıyla karşı karşıya!
Survivor sunucusu Murat Ceylan hapis cezasıyla karşı karşıya!

DHA’da yer alan habere göre, İstanbul 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bakılan yönerge mahkemesine, 3 aydan 2 yıla kadar mapusu istenen Murat Ceylan  avukatı Begüm Güngör ile katıldı. Ceylan korunmasında, kıymetli askerlik hizmetini yerine getirdiğini belirterek “Senelerdir televizyon programları yaptığım için tanınıyorum. Askerliğimi yaparken bu sebeple askerler benimle çoğu zaman kere resim sürükletti. Komutanlarım ve aileleriyle de birçok defa resim sürüklettik.
Uslu telefon kullanmadım” dedi.

“BU HESAP BANA AİT DEĞİL”

Askerliğinin son gününde karşı koğuştan askerlerin, kendi koğuşlarına davet ettiğini anlatan Ceylan, “Bunlardan biri bana telefonunu verdi. Ben de çok kısa bir vakit bana sürpriz hazırladıkları için makûs bir hedef olmaksızın kendilerini kırmamak ismine telefonu yakaladım. Daha sonra bu askerler kendi telefonlarından sürükledikleri görüntüyü Murat Ceylan Fan Club isimli bir hesaptan paylaşmışlar.
Ismi üstünde Fan Club hesabıdır. Kime ait bilmiyorum. Video sürüklemenin kabahat olduğunu öğrenmiyorum. Kanunlara ve emirlere hürmetli biçimde doğu bölgesine gidip askerliğimi ifa ettim. Kabahat işleme maksadım yoktur” dedi.

Korunması alınan Murat Ceylan’ın ifadesi, davanın açıldığı Erzincan 3. Asliye Ceza Mahkemesi’ne sevk edilecek.

Murat Ceylan mahkeme çıkışı basın üyelerinin sualleri üzerine, “Çok fazla ciddi bir mevzuyla karşı karşıya değilim.
Askerliğimi yaptım, vatani misyonumu yaptım. Burada da insanlarla çok fazla video ve resim sürüklettim. Sevenlerine video hatıra resimleri sevk edildi. Dolayısıyla da iyi maksat mağduru oldum diyebilirim. Sizi hoşlanan insanlarla paylaşımda bulununca bunun bir kabahat olduğunu, bir yasak ya da  rastgele bir yaralamanın altına girdiğini öğrenmediğim için tamamıyla iyi maksat mağduru oldum. Komutanlarım üstlerim herkes bu gidişattan haberdar ama ben neticede vatani misyonu yaptım.
Suallere yanıt verdim. Neyse odur. Çok da büyük bir kasvet olacağını düşünmüyorum” dedi.

2 SENEYE KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Erzincan’da  kıymetli askerlik yapan Survivor sunucusu Murat Ceylan, terhis olduktan sonra sosyal medyadan paylaştığı koğuş videosu sebebiyle “Emre itaatsizlik” kabahatinden 2 seneye kadar mapus istemiyle egemen karşısına çıktı. Ceylan mahkeme sonrası yaptığı açıklamada, “Iyi hedef mağduru oldum. Komutanlarım üstlerim herkes bu gidişattan haberdar ama ben neticede vatani vazifeyi yaptım” dedi.

İstanbul 3.
Ceylan korunmasında, kıymetli askerlik hizmetini yerine getirdiğini belirterek “Senelerdir televizyon programları yaptığım için tanınıyorum. Askerliğimi yaparken bu sebeple askerler benimle çoğu zaman kere resim sürükletti. Komutanlarım ve aileleriyle de birçok kere resim sürüklettik. Birliğe girerken tuşlu telefonla girdim. Uslu telefon kullanmadım” dedi.

Askerliğinin son gününde karşı koğuştan askerlerin, kendi koğuşlarına davet ettiğini anlatan Ceylan, “Bunlardan biri bana telefonunu verdi.
Daha sonra bu askerler kendi telefonlarından sürükledikleri görüntüyü Murat Ceylan Fan Club isimli bir hesaptan paylaşmışlar. Bu hesap bana ait değildir. Ismi üstünde Fan Club hesabıdır. Kime ait bilmiyorum. Video sürüklemenin kabahat olduğunu öğrenmiyorum. Kanunlara ve emirlere hürmetli biçimde doğu bölgesine gidip askerliğimi ifa ettim. Kabahat işleme maksadım yoktur” dedi.

Korunması alınan Murat Ceylan’ın ifadesi, davanın açıldığı Erzincan 3. Asliye Ceza Mahkemesi’ne sevk edilecek.

“İYİ NİYET MAĞDURU OLDUM”

Murat Ceylan mahkeme çıkışı basın üyelerinin sualleri üzerine, “Çok fazla ciddi bir mevzuyla karşı karşıya değilim.
Askerliğimi yaptım, vatani misyonumu yaptım. Burada da insanlarla çok fazla video ve resim sürüklettim. Sevenlerine video hatıra resimleri sevk edildi. Dolayısıyla da iyi gaye mağduru oldum diyebilirim. Sizi beğenen insanlarla paylaşımda bulununca bunun bir kabahat olduğunu, bir yasak ya da  rastgele bir yaralamanın altına girdiğini öğrenmediğim için tamamıyla iyi gaye mağduru oldum. Komutanlarım üstlerim herkes bu vaziyetten haberdar ama ben neticede vatani misyonu yaptım.
Neyse odur. Çok da büyük bir kasvet olacağını düşünmüyorum” dedi.

 

 

 

 

 

.