Sürekli uçuş tercihi ciddi sağlık problemlerine yol açıyor!

Sürekli uçuşu tercih edenlerde, ciddi sağlık problemleri görülüyor...

0

Uçak, günümüzde hem ekonomik hemde zamandan tasarruf etmemizi sağlayan ulaşım aracı olarak biliniyor. Dünyada hemen hemen her alanda kullanılan hava yollar, son zamanlarda kara yollarında göre daha çok tercih ediliyor. Fakat sürekli uçağa binen kişiler, bir çok sağlık sorunları ile karşı karşıya kalıyorlar.

Uçuş esnasında hava basıncın artması, aşırı radyasyon ve nem oranı gibi bir çok değişik durumlar görülebiliyor. Bu durumlar insan sağlığı için oldukça tehlikeli hale gelebiliyor. Yapılan araştırmalar sonucunda, 4 saatten fazla uçan kişilerde kalp bioritim bozukluğu görülüyor. Bioritim bozukluğu sonrasında vücutta dirençsizlik, sersemlik, yorgunluk, kırılgınlık, bitkinlik gibi durumlar görülüyor.

Uçak kabininin içerisindeki basıncın dengesiz olması, insan sağlığı için oldukça tehlikeli bir durum haline geliyor. Yapılan araştırmalarda sürekli uçağa binen kişilerde kalıcı bir şekilde kalp ve damar hastalıkları boy gösterdiği ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda uçakta bulunan yüksek radyasyon cilt ve meme kanserini ciddi oranda tetikliyor.

Uçuş esnasında kabin basıncının azalması, sindirim sisteminize de zarar vermekte. Uzun süreli uçuşlar, gaz, ishal, kabızlık, ve karın ağrısı gibi bir çok sindirim hastalıklarını tetikliyor. Uzmanlar sürekli uçuş yapan kişilerin gece yolculuğu yapmasını öneriyor.

Uzmanlar uçuş esnasında uyumanın, bir çok sağlık problemin önüne geçmekte olduğunu ve alkol, kahve, enerji içeceği ve çay gibi içeceklerin tüketilmesinin yanlış olduğunu söylüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here