Magazin

Şükriye Tutkun: Beni kurtarmak için çok çaba sarf ettiler!

90’lı yılların başında adından sık sık söz ettiren Türk Halk Müziği sanatçısı Şükriye Tutkun, Kanal D ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programına konuk oldu.

Yıllar sonra ilk kez konuşan ünlü sanatçı, kendisinin yurtta büyüdüğünü itiraf etti. Lise dönemlerine geldiği zamanlarda annesinin kendisini sık sık ziyaret ettiğini söyleyen Tutkun, yoksulluk dolayısıyla annesi ile bir araya gelemediklerini de söyledi.

Üvey bir babası olduğunu söyleyen Şükriye Tutkun, ” Annem beni görmeye geliyordu, ‘tuvalete gidiyorum’ diyerek bırakıp gidiyordu.” dedi. Çocukken yaşadığı travmalar dolayısıyla sağlıklı bir yuva kuramadığını belirten usta sanatçı, kendisinin hala bekar olduğunu ve çocuğunun olmadığını söyledi.

20 yaşında evlendirilen Şükriye Tutkun, evliliğinden yaklaşık 1 yıl sonra doğum yaptığını fakat bebeğinin sadece 5 gün hayatta kaldığını ifade etti. Doğum sonrasında uzun bir süre komada kaldığını da belirten Şükriye Tutkun, doktorların çok çaba göstermesiyle hayatta kaldığını belirtti.

Usta sanatçı, babasından olma iki kardeşinin daha olduğunu ifade etti. Tutkun, “Babamın eşi süt kaynatırken, ocağın sönmesi ile eve gaz yayılmış ve çıkan bir kıvılcım ile tüm ev patlamış” dedi. Hiç görmediği iki kardeşinin de orada can verdiğini söyleyen Şükriye Tutkun, çok zor zamanlar geçirdiğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu