Şükran Ovalı ‘dan Samimi İtiraflar

Takip Et:
Şükran Ovalı ‘dan Samimi İtiraflar
Şükran Ovalı ‘dan Samimi İtiraflar

Hoşlanılan oyuncu Şükran Ovalı bir gazeteye verdiği görüşmede çok dürüst itiraflarda bulundu. 2017 senesinde futbolcu Caner Erkin ile yaşamını birleştiren hoş oyuncunun Mihran Ela isminde bir kızı bulunuyor. Son olarak Menajerimi Ara dizisinde misafir oyuncu olarak baktığımız Ovalı iş ve aile yaşamı ile alakalı dürüst itiraflarda bulundu. İşte o müzakereden bazı satır başları..

Şükran Ovalı kimdir?

Şükran Ovalı: En Büyük Motivasyonum Kızım

En büyük motivasyonunun kızı Mihran Ela olduğunu açıklayan oyuncu anne olunca oyunculuğu bırakır önyargısı için

“Sene 2020.
‘Evlendi, çocuğu oldu artık çalışmaz…’ İşte bu, mahalle baskısı dediğimiz şey. Erkek hakim bakış ne yazık ki ki hep kendini sezdiriyor. Oysa hepimiz çalışan annelerin çocuklarıyız. Şu öğrenilmeli, bayan istediği zaman her şeyi en iyi biçimde yapar” dedi.

Şükran Ovalı Tüm Hasılatını Nereye Affetti..

Gebelik sürecinden sonra misafir oyuncu olarak oynadığı Küçük Tefek Cinayetler’de ki kilolu haline yapılan tenkitler için; 

“Bunları bayanlar yaptığında çok daha fazla üzülüyorum.
Herkesin vücudu aynı olmak zorunda değil. Bu benim hürlüğüm. Ben o süreçte loğusaydım. Kızım Mihran iki aylıktı. Bedenim değişmişti ama mutluydum. ‘Minik Tefek Cinayetler’e davetli oyuncu oldum. Ondan sonra tenkitler geldi. Ama tenkit ve hakareti karıştırmamalı. Günümüzde sosyal medyada hakareti bir meziyet haline getirdiler. Bu tenkit değil, sınır ihlali. Ama makûs, vicdanı noksan insanların yazdıklarıyla artık ilgilenmiyorum” sözleriyle dramalığını dile getirdi.

Oyundan Kazandığımı Affettim

“Evlendikten sonra yaşamınızda neler değişti?” sualine Ovalı;

“Aile olmanın motivasyonu çok yüksek.
Konuşmayı, tasalaşmayı ve içtenliği umursadığım kadar ilişkide suskun kalmayı, yan yana konuşmadan durup anı paylaşmayı da önem veriyorum. Biz bunu yakaladık. Gönül gönüle dokunduğu zaman salt bir başkalaşım oluyor” diyerek cevap verdi.

29 Eylül’de Maçka ‘KüçükÇiftlik Park’ta  sahneleyeceği ‘Evlat’ oyunu için Şükran Ovalı;

“Iyi bir aile hikâyesi. Çok sansasyonel bir mevzusu var. Ama bunu çok yalın bir biçimde anlatıyor. Hem bir eş, hem ebeveyn olma, hem evlat olma üzerine herkesin kendine dair bir şeyler tespit edebileceği bir oyun” dedi ve ilave etti:

Canlandırdığım Sophia karakteri tam hikâyenin içinde en umutlu olan karakter.
Eşinin eskiki evliliğinden olan oğluna yaşama tutunması için destek etmeye çalışıyor. Klişe bir ikinci anne değil başka bir deyişle. Çocuğun kendini yok saydığı dönemde ona el uzatıyor. Oyunun dönüşmesinde de ehemmiyetli bir rolü var.

Oyundan kazandığını ‘Çarşı Kadın’a ve kız çocuklarının eğitimi için bağışladığını açıklayan Şükran Ovalı;

“Haksızlıklara, korunmasız her canlıya yapılan çileye karşı başkaldırım var. Ama geleceğe dair umutluyum.
Dönüşüp gelişeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

.