Spider-Man 3 Filminde, Benedict Cumberbatch’in Canlandırdığı Doctor Strange de Yer Alacak

Takip Et:
Spider-Man 3 Filminde, Benedict Cumberbatch’in Canlandırdığı Doctor Strange de Yer Alacak
Spider-Man 3 Filminde, Benedict Cumberbatch’in Canlandırdığı Doctor Strange de Yer Alacak

Tom Holland’ın başrolünü üstlendiği Spider-Man 3 filminde Doctor Strange rolüyle Benedict Cumberbatch de yer alacak.

Marvel çizgiromanlarının belki de en hoşlanılan kahramanı olan Spider-Man, beyazperdedeki yolculuğunu sürdürüyor. 2017 senesinde vizyona giren Spider-Man: Homecoming ile başlayan ve geçen yıl gösterime giren Spider-Man: Far From Home ile devam eden yeni serinin üçüncü filmi için hazırlıkların sürat kazanmasıyla beraber, filmde yer alacak adlar da belirli olmaya başladı.

Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei, Jacob Batalon, Tony Revolori gibi adların serinin evvelki filmlerindeki rolleriyle geri  döneceği Spider-Man 3’de Jamie Foxx‘un yer alacağı önceki günlerde ortaya çıkmış, Andrew Garfield’lı Spider-Man serisinde Electro’ya yaşam veren Foxx’un bu filmde de aynı karakteri canlandıracağının konuşulması, paralel âlemlerin iç içe geçtiği bir hikâyenin izleyicileri gözlediği şeklini açıklanmıştı.

Spider-Man 3, Hikâyesinde Paralel Âlemlere Yer Verebilir

Geçen yıl Disney ve Sony arasında yaşanan ihtilaf Spider-Man’in bir defa daha Marvel Sinematik Kâinatı’nden ayrı olarak yoluna devam etme olasılığını gündeme getirmiş olsa da, taraflar sonunda uyuşmaya vardığı için yeni Spider-Man filmi de Marvel Sinematik Kâinatı‘nin parçası olacak.
Doctor Strange’in ilk iki Spider-Man filminde Tony Stark’ın üstlendiği rolü devralarak Peter Parker’a bir cins us hocası olacağı söyleniyor. Yeni filmde Peter Parker’a Doctor Strange’in us hocalığı yapması, çoklu kâinatlar konseptinin hikâyenin bir parçası olma ihtimalini güçlendiriyor. Çünkü “Multiverse of Madness” isminden de anlaşılacağı üzere Doctor Strange de yeni filminde çoklu âlemlerin kapılarını açmak üzere.

İlk iki filmin de rejisörü olan Jon Watts‘ın idareyeceği Spider-Man 3’nin prodüksiyonuna bu ayın sonunda Atlanta’da başlanacak.