Soruşturmalardan kaçan Ece Erken’e kötü haber!

Takip Et:

İş insanı Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile yaşadığı yasak aşk ile magazin manşetlerini uzun süre meşgul eden Ece Erken’e son zamanlarda sık sık mahkeme yolu gözüküyor. Son olarak Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun geçtiğimiz aylarda boşandığı eski eşi Benan Mahmutyazıcıoğlu tarafından aracına zarar verdiği gerekçesi ile mahkemeye verilen Erken’in, birkaç ay önce sosyal medyadan paylaştığı belge yüzünden başı dertten kurtulmuyor. Hem işinden olan hem sosyal medyada alay konusu olmaya devam eden ünlü sunucu, bir yandan da hakkında açılan soruşturmalarla cebelleşmeye çalışıyor.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile ünlü iş insanı evliyken beraber olmaya başlayan Ece Erken, yasak aşkın gün yüzüne çıkmasıyla birlikte paniklemişti. O dönem magazin yorumculuğu yaptığı programdan da kovulan ünlü sunucu, uzun süre sosyal medyanın dilinden kurtulamamıştı. Magazin programında ahlak bekçiliği yaparken evli adamlarla aşk yaşayan isim olmakla suçlanan Erken, yasak aşkına kılıf bulmak için sosyal medya hesabından bir belge paylaşmıştı. Erken, aylar önce sosyal medya hesabından, Mahmutyazıcıoğlu’na ait olduğu söylenen, eşi Benan Mahmuyazıcıoğlu’yla boşandığını gösteren bir mahkeme kararı yayınlamıştı.

BELGEDE SAHTECİLİKLE SUÇLANDI

Kararın sahibi olan İstanbul Aile Mahkemesi, belgenin sosyal medyada yayınlanmasının ardından harekete geçmişti. Mahkeme, Erken tarafından mahkemelerine ait gibi görünen resmi bir belgenin paylaşıldığını, ancak böyle bir karar verilmediğini, ünlü sunucunun sahte belgeyi gerçekmiş gibi yayınladığını belirterek cezalandırılmasını istemişti.

Şu sıralar sevgilisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile tatilde olan ve geçtiğimiz günlerde magazin basını tarafından görüntülenen Ece Erken’e bir soruşturma daha açıldı. Sahte belge skandalı sonrası CİMER’e Erken hakkında bir şikayet yapıldı. Erken’in sosyal medya üzerinden yayınladığı belge hakkında şikayette bulunan kişi, söz konusu evrakta hakim, katip ve avukatların kişisel bilgilerinin alenen yayınlandığı, devlet memurlarının sicillerinin deşifre edildiği ifade etti. Şikayet sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Ece Erken hakkında soruşturma başlattı. Hakkında açılan soruşturmaların tebligatlarını almayan Erken’in nereye kadar soruşturmalardan kaçacağı ise merak konusu oldu. “Hatamdan döndüm” diyerek Mahmutyazıcıoğlu’ndan ayrılan ve ayrı kalmaya fazla dayanamayarak yeniden barışan Erken, yakın zamanda sık sık adliye koridorlarında görülmeye başlayacak.