‘SON MEKTUP’ İLE BULUŞMAYA AZ KALDI!

Hürriyet'te yer alan habere göre başrol oyuncuları Tansel Öngel, Nesrin Cavadzade, Hüseyin Avni Danyal ve yönetmen Özhan Eren’in de katıldığı basın toplantısında ekip, konuşmalarına bu projeye ne kadar çok inandıklarını anlatarak başladı. Filmde Salih Yüzbaşı’yı canlandıran Öngel, “Son Mektup için her şey çok ince elenip sık dokundu. Teknolojik imkanlar cimrilik yapılmadan kullanıldı. Bu, çok sık rastlanan bir şey değil ülkemizde. Sonuç olarak çok sahici, seyri çok keyifli bir iş ortaya çıktı” dedi.

Başarılı oyuncu, “Son Mektup”ta Nihal Hemşire’yi oynayan Nesrin Cavadzade ile de kameralar karşısında çok iyi bir ikili olduklarını sözlerine ekledi: “Benim Nesrin’i anlatmama gerek yok. Sayısız ödülü var. Başarısı defalarca tescillenmiş müthiş bir oyuncu. Onunla aynı sette olmak güzeldi.”

Cavadzade ise filmin ana konusunu oluşturan aşk hikayesiyle ilgili şunları söyledi: “Bu, günümüzdekiler gibi değil, çok satır arası yaşanan mahcup bir aşk. Öyle ki okuma provalarında benden yavaş olmam istendi. Çünkü bugünün dizilerinde ortada bir aşk varsa bangır bangır ifade edilmesine, büyük harflerle yaşanmasına çok alıştık. Nihal hemşire ile Salih Yüzbaşı’nın sevdası bu hızla, tüketim ve vahşetle karşılaştırıldığında çok naif, mahcup ve derin… Sözden çok susarak yaşanan bir aşkı canlandırmakta zorlandım.”

Özhan Eren (Yapımcı ve yönetmen): 'Arşivlik bir film'

"Temelde yapmak istediğim şey, çok aziz hatıraların yaşandığı bir dönemi bugünkü nesle hissettirmekti. Filmime kefil olarak söylüyorum; aileler, çocuklarını ve hatta nenelerini, dedelerini alıp izleyebilirler. Her şeyiyle tarihimize yakışır bir film yaptığımız kanaatindeyim. Bu nedenle 7 yıl hazırlık yaptım. Sonuçta da popüler ve güncel değil, arşivlik değeri olan bir işe imza attık."