ŞOK! Necati Şaşmaz’ın 12 yıla kadar hapsi isteniyor!

Takip Et:
ŞOK! Necati Şaşmaz’ın 12 yıla kadar hapsi isteniyor!
ŞOK! Necati Şaşmaz’ın 12 yıla kadar hapsi isteniyor!

Eşi Nagehan Şaşmaz’ın ses kayıtlarını ve WhatsApp yazışmalarını illegal yollardan ele geçirip boşanma davasında kanıt olarak sunmakla yargılanan Necati Şaşmaz’ın 12 seneye kadar mapusu isteniyor!

‘Kurtlar Vadisi’ serisiyle ünlenen Necati Şaşmazile 2012’de evlendiği Nagehan Şaşmaz, bir önceki yıl karşılıklı boşanma davası açmıştı. Dava sürerken Necati Şaşmaz, eşine ait ses kayıtları ve WhatsApp yazışmaların yer aldığı bir CD’yi duruşmaya kanıt olarak sundu.

11 ayrı ses kaydı ve WhatsApp yazışmalarının ‘evlilik birliği içinde kendisine haber verilmeden kayıt altına alındığını’ belirten Nagehan Şaşmaz, avukatları aracılığıyla davacı oldu.

Necati Şaşmaz – Nagehan Şaşmaz

QR KODUNU OKUTUP KENDİ BİLGİSAYARINA TAŞIDI

Sözcü’nün haberine göre; Şikayet arzuhalinde; Necati Şaşmaz’ın boşanma davasında eşinin aleyhine kanıt olarak kullandığı ses kayıtlarını cep telefonuna kaydolduğu, Nagehan Şaşmaz’dan habersiz cep telefonunu alarak WhatsApp Web QR kodunu okutarak kendi bilgisayarından yazışmalarını takip ettiği iddia edildi.
Ses kayıtlarının da dökümü istendi.

TARAFLAR UZLAŞAMAYINCA İDDİANAME DÜZENLENDİ

Nagehan Şaşmaz’ın şikayeti üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Necati Şaşmaz, verdiği ifadede kayıt ve yazışmaları eşinin bilgisi güzergahında aldığını açıkladı. Savcılık kabahatlerin uzlaşma kapsamında olduğunu belirterek uzlaştırma müessesini devreye soktu ancak taraflar uzlaşmadı.

Savcılık, Necati Şaşmaz hakkında ‘özel yaşamın saklılığını ihlal etme’ ve ‘zincirleme biçimde haberleşmenin saklılığı ihlali’ kabahatlerinden iddia belgesi tertip etti.