Sizde diyabet hastası olabilirsiniz!

Diyabet hastalığının en yaygın görülen belirtileri nelerdir..?

diyabet-hastaligi-belirtileri-nelerdir

Küçük yaşlarda ortaya çıkan bu hastalığının tedavisi günümüz teknolojilerine rağmen henüz bulunamamıştır. Diyabet, insan vücudundaki kan şekerinin dengelenememesi sonucunda ortaya çıkan metabolizma bozukluğudur. Diyabet hastalığın tedavisi olmamasıyla bu hastalığı sağlıklı beslenerek ve düzenli spor yaparak önlemini alabilirsiniz. Diyabet hastalığı hayatımızı oldukça olumsuz etkileyen hastalıkların başında gelir. Kan şekerinizi dengeleyecek şekilde beslenmezseniz sağlığınız için büyük problem yaratabilir.

Peki diyabet hastalığının belirtileri nelerdir birlikte inceleyelim.

  • Görüş bozukluğu

Kan şekerinizin aniden yükselmesi ile görüş bozukluğu yaşıyorsanız ve gözlerinizde kanlanma oluyorsa diyabet hastası olabilirsiniz. Aynı zamanda gözleriniz bir noktaya odaklanmada sıkıntı çekiyorsa en kısa zamanda uzman doktora danışmalısınız.

  • Yavaş iyileşme

     

    Diyabet hastalarında en çok görülen belirtilerden biriside yavaş iyileşmedir. Yaralarınız yavaş iyileşiyorsa ve çok sık hasta oluyorsanız.

  • Aniden gelen yorgunluk ve sinir

Vüdunuza ani gelen bir yorgunluk söz konusu ise diyabet hastası olmanız muhtemel. Ani gelen yorgunluk sonrasında canınız şekerli şeyler istiyorsa ve aniden sinirleniyorsanız sizde diyabet hastası olabilirsiniz. Vücut kan şekerinizi dengeleyemediği zaman beyninize uyarı sinyalleri göndererek sizin ani sinirlenmenize yol açar.

  • Sık idrara çıkma

Kanınızın şeker oranının yükselmesi ile sık sık su içme ihtiyacı duruyor ve bununla birlikte sürekli olarak idrarınız geliyorsa.

• Cilt lekeleri

Diyabet hastalarında erken yaşta görülen en büyük belirtilerden biriside cilt lekeleridir. Vücudunuzun farklı yerlerinde bulunan küçük parçacık gibi cilt lekeleriniz bulunuyorsa diyabet hastası olabilirsiniz.