Medya

Sizce de bir tuhaflık yok muydu? Sadakatsiz dizisindeki idrar ve hamilelik testi garipliği!

Televizyongazetesi.com/Ayrıntı – Kanal D ekranlarının yeni dizisi Sadakatsiz, geçtiğimiz hafta ilk kısmıyla izleyiciyi ekrana kilitlemişti. Cansu Irmak, Caner Cindoruk ve Melis Sezen’in başrolünde oynadıkları dizi, BBC’nin birçok ülkede büyük noktaya değinen Doctor Foster adapte etmesi bir dizi.

Bir kadının kocasının kendisini kandırdığından şüphelenmesi üzerine yaşadıklarının anlatıldığı öykü, hakikatinde 8 kısımlık bir dizi olarak hazırlanmış.
Reyting aldıkça devam edecek olan dizi, dün akşam ekrana gelen 2. kısmıyla da yeniden büyük dikkat çekti ve hem reytinglerde suratları güldürdü hem de sosyal medyada ciddi bir alaka baktı.

Dizideki oyunculukları zaferli bulan izleyicilerin ne öyküye, ne de oyunculara bir negatif sözü yok. Ancak dün akşamki sahnede yaşanan bazı ayrıntıları reel yaşamla örtüştüremeyen izleyiciler, ister istemez sosyal medyada vaziyeti tenkit etmişler.

Alakayla izlenen ve yeni kısmı da merakla beklenen Kanal D’nin dizisine gelen tenkitler en fazla Cansu Nehir’nin oynadığı Asya karakterinin genelde evlerde kullanılan ve eczanelerde satılan bir test çubuğu ile gebelik testi yapmasına geldi.
Evvelden Derin’in geleceğini öğrense hazırlık yaptığı düşünülebilir ama yeniden de anlamsız bulundu. Üstelik zati kanını almışken, hemen oracıkta test yapma vakasına girmesini izleyiciler esrarengiz karşıladı.

Derin’in getirdiği idrar örneğini de tiye alan izleyicilerden birinin “fantadır o” yorumu ise tebessümdürdü.
Derin’in koliyi getirip Asya’ya vermesi de bir garipti. Bu cins gidişatlarda idrar tahlili hekime değil, misyonlu kısma, laboratuvara verilir.

Netice olarak seriye getirilmiş bir vaziyetti sanki! Çünkü Asya’nın o anda kızın hamile olduğunu bilmesi ve Derin’in de karşısında oturması gerekiyordu belki. Sahne kurgusu sebebiyle de anlama uymasa da süratlendirilmiş bir gidişat yaşadık. Fakat tabii izleyicilerin tek bir gebelik çubuğu ile yapılan teste güvenip Asya’nın bunu açıklamasını da anlamsız tespit ettiklerini ilave etmek gerek.

Her ne kadar kimi anlam yanılgıları olsa da Vefasız dizisi, sezonun noktaya değinen yapımlarından birisi. Neslihan Yeşilyurt’un rejisörlüğünü yaptığı dizi, önümüzdeki kısımlarda daha coşkulu sahnelerle ekrana gelmeye devam edecek. Bu cins tenkit mevzusu olan gidişatlar ise işin işvesi diyelim…

İşte o çok konuşulan sahne ve gelen yorumlardan kimileri…

 

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu