Sinan Güzel

Sinem’e yapılan büyük ayıp! Kimse magazincilik oynamasın!

Sinem Kobal, Kıbrıs’taki bir üniversitede söyleşiye katıldı. Oraya gittiğinde gençlere oyunculuk serüvenini, bilimi, sanatı, aile hayatını konuşacağını sanıyordu ama hiç de öyle olmadı. Bir öğrenci çıkıp, “Arda Turan ile yaşadığın ilişkiden pişman mısın” diye sormuş! Yahu sana ne? Gazeteci misin, yoksa magazin habercisi mi? Gerçi olsan da fark etmez! Her iki isim de başkalarıyla evli. Üstelik, Arda Turan’ın bir evladı dünyaya gelmiş. Her şeyi geçelim, karşındaki evli bir kadın! Oraya da sizin misafiriniz olarak gelmiş. Hani nerede misafirperverliğiniz? Sinem nezaketinden soruyu geçiştirmiş ama onun yerinde bir başka ünlü kadın olsa anında mekanı terk ederdi. Kimse de “Nereye” diye soramazdı!
Bizim kültürümüzde “Evli bir kadına, yine evli olan eski erkek arkadaşını ulu orta sormak” var mıdır? Asla! Hala çocuğunu emziren Arda’nın eşini üzdüğünün de farkında değil mi o öğrencimiz? Yoksa biz sadece kendi eşimiz ya da kızımız rencide edildiğinde mi delikanlı bir toplumuz? Elbette hayır!

Bunların hiçbiri değil… Maalesef son dönemde birçok kişinin içinde “magazincilik” hevesi var. Herkes, herkese aklına geleni sorabileceğini zannediyor. Özgürüz ya… Hayır arkadaş! Bize o okulların sıralarında “Özgürlüğünüz, başkalarının özgürlüğünü kısıtladığınız ana kadar sınırlıdır” diye öğretildi! Şimdi başka bir şey öğretiliyor da bizim mi haberimiz yok? Üstelik, “magazincilik” kavramının öyle bazılarının bildiği gibi “O ünlüyü biz yarattık her şeyi sorup rezil eder, köşeye sıkıştırabiliriz” mantığıyla da alakası yok! Artık, insanlar kafelerde bile rahatça oturamıyor. Her an biri fotoğrafını çekip sosyal medyada yayınlayabiliyor ve altına istediğini yazabiliyor. Yok dostlar, haberci olmak isteyen genç kardeşler… Magazin haberciliği böyle bir şey değil! Her işi bilen yapsın. Bir magazincinin doktorluk yapamayacağı gibi, bir mühendis adayı ya da doktorlar da magazinciliğe heves etmesin. “Laf sokmanın”, “Rezil etmeye çalışmanın” magazinle alakası yok. Biz ona “Saygısızlık” diyoruz. Algıyı bozmayın artık! Herkes kendi işini yapsın lütfen… (Sinan Güzel/Magazinn.com)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı