Kültür ve Sanat

Sinemasal Delilik Öyküleri #6: Werner Herzog İmzalı Fitzcarraldo’nun Felaketlerle Dolu Yapım Öyküsü

Murat Emir Eren ve Güvenç Atsüren, sinema tarihinde yaşanmış “uslara hasar” vakalardan bahsettikleri podcast acelesi Sinemasal Çılgınlık Hikayeleri‘nin yeni kısmında Werner Herzog’un imzasını taşıyan Fitzcarraldo’nun facialarla dolu yapım hikayesini konuşuyor.

Murat Emir Eren ve Güvenç Atsüren, sinema tarihinde yaşanmış “uslara hasar” vakalardan bahsettikleri podcast acelesi Sinemasal Çılgınlık Hikayeleri, yeni sezona “cafcaflı” bir başlangıç yapıyor.

İkili yeni sezonun ilk kısmında Werner Herzog‘un imzasını taşıyan Fitzcarraldo’nun facialarla dolu yapım hikayesini masaya yatırıyor.

Buğulu bir gemiyi yüksek ve dik bir tepeye taşımaya çalışan, Perulu lastik baronu Carlos Fermín Fitzcarrald’ın yaşam hikâyesinden esinlenen filmde Werner Herzog, görsel efekt kullanmayı yalanlayarak geminin gerçekten tepeye taşınmasını seçmiş.
Takımın başına gelen şanssızlıklar, set takımındaki pek çok şahsın yaralanması, çekimler sırasında zehirli bir yılan tarafından ısırılan bir baltacının zehrin dağılmasını durdurmak için testere ile kendi ayağını kesmesi, setin yanında alana gelen iki uçak kazası ve daha aşırısı…

Sinemasal Çılgınlık Hikayeleri #6: Werner Herzog İmzalı Fitzcarraldo’nun Facialarla Dolu Yapım Hikayesi

Yeni sezonun ilk kısmını aşağıdaki linklerden dinleyebilirsiniz.

iTunes

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu