Sinema salonlarına yeni soluk!

Sinema sezonunun açılmasıyla art arda vizyona giren komedi ve dram filmlerinden sonra Aslı Tandoğan ve Emre Karayel'in başrolünde olduğu aşk filmi Söz Vermiştin bugün itibariyle beyazperdede yerini aldı...

Takip Et:

Yaz mevsiminin yerini sonbahara bırakmasıyla birlikte film izleme havaları da gelmiş oldu. Sinema sezonunun açılışı olarak kabul edilen sonbahar aylarında birçok yerli ve yabancı film sinema salonlarında gösterilmeye başladı. Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar gibi rekorlar kıran filmlere imza atan isimler de bu yıl benzer zamanlarda filmlerini vizyona soktu.

Cem Yılmaz’ın Türkiye’de ilk kez uyguladığı iki orta metraj filmin aynı seansta gösterildiği projesi Karakomik Filmler 18 Ekim’de vizyona girmişti. Yılmaz’ın 2 Arada ve Kaçamak filmleri şu zamana kadar yaklaşık 700 bin kişi tarafından izlendi. Gişe’de beklediğini bulamayan Cem Yılmaz’ın rakibi olarak gösterilen Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik 6’sı ise 8 Kasım’da vizyona girdi. İlk 3 günde 1 milyon barajını geçen film, Recep İvedik 5’in gerisinde kalsa da çeşitli rekorlara imza attı. Ali Atay’ın yönetmenliğini yaptığı Cinayet Süsü’de usta oyuncu kadrosu ile bu yıl adından söz ettiren komedi filmleri arasında yer aldı.

Komedi filmlerin her dönem hakim olduğu Türk sinemasında, bu yıl aradan sıyrılan dram filmi ise Aras Bulut İynemli’nin etkileyici performansı ile beyazperdede yer alan 7. Koğuştaki Mucize oldu. Recep İvedik 6’nın çıkmasından önce 2018’in en çok izlenen filmi olan 7. Koğuştaki Mucize’nin Recep İvedik’le birlikte tahtından ineceği düşünülüyor.

SÖZ VERMİŞTİN, AŞK FİLMİ AÇIĞINI DOLDURACAK!

Birbirinden iddialı isimlerin filmleriyle yer aldığı sinema salonlarına bu kez bir aşk filmi geldi. Aslı Tandoğan ve Emre Karayel’in iki aşığı canlandırdığı Söz Vermiştin bugün itibariyle vizyona girdi. Galası önceki günlerde yapılan filmin, son dönemde sinemada aşk filmine gitmek isteyenlerin tercih edeceği ilk yapımlardan biri olması bekleniyor.