Medya

Sinem Kobal Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

Sinem Kobal, 14 Ağustos 1987 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Türk dizi ve sinema oyuncusu.

Ismi: Sinem Kobal
Doğum Tarihi: 14 Ağustos 1987
Doğum Yeri: İstanbul
Boyu: 1.71 m.
Kilosu:  58 kilo
Burcu: Aslan
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Koyu Sarı
Annesi: Nuray Kobal
Babası: Mehmet Kobal
Eşi: Kenan İmirzalıoğlu
Kardeşleri: Kerem Kobal
Instagram: https://www.instagram.com/sinemkobal/
Evcil Hayvanları: Köpeği var.

Ailesi: Rize Hemşinli bir ailenin kızı olarak İstanbul’da dünyaya geldi.
Kendisinden minik bir erkek kardeşi var. 14 Mayıs 2016 tarihinde ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ile evlendi.

Çocukluk seneleri: Henüz mektebe başlamadan evvel bale eğitimi almaya başladı, sekiz sene boyunda bale eğitimine devam etti. Eğitim yaşamı süresince basketbol, voleybol ve step sporları ile uğraştı. Ortaokul senelerinde mektebin basket takımıyla birlikte İstanbul Şampiyonluğu’nu kazandı. Oyunculuk kariyerine başladıktan sonra da spordan kopmadı ve de aikido yapmaya devam etti.
“Ben mukadderata inanıyorum, benimki de azıcık mukadderattı. Çocukken bale yapıyordum. İlk defa dört yaşında AKM’de sahneye çıktım. Sahne ve sonra da oyunculuk yolculuğum başladı. Ailem o zamanlar yaşım minik olduğu için beni desteklememişti. Benim ısrarımdı. Ama sonra oyunculuk sevdamı kavrayıp yardım oldular.”

Eğitim yaşamı:  İstek Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Beykent Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi Sahne ve Şov Sanatları Kısmı’nde eğitim aldı.

Oyunculuğa ilk adım: Televizyon serüvenine, 13 yaşındayken rol aldığı ‘Dadı’ dizisiyle başladı.

Hangi proje ile parladı? 2006-2009 seneleri arasında ‘Selena’ dizisinde canlandırdığı ‘Selena’ karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

Şahsiyet özellikleri: Duygusal, alıngan, sabırsız, azimli, empati marifeti yüksek.
“Kenan ile seyahat etmekten çok neşe alıyoruz. Birlikte keşfetmek istediğimiz yerler ve kültürler bize güzergah veriyor. Bazen de doğaçlama tatillerimiz oluyor, onun da neşeyi ayrı. Toscana’yı dolaşma tasarımız var. Başta İstanbul’u ve denizi çok seviyorum ve dünyayı dolaştıkça da Ege’nin ve Akdeniz’in ne kadar hoş olduğunu bir kere daha kavradım. Tarihi ve kültürel yerlerimize değinmiyorum dahi. Avrupa’da Akdeniz ülkelerini beğeniyorum. Uzak Doğu’nun da ayrı bir albenisi var benim için.”

Düşünce yapısı: Minik yaşlardan bu yana göz önünde olmak, daha erken gelişmesini sağladı ve yaşamına disiplin getirdi.
Bir vakit sonra asılları bakıyorsun, kendini yaşama teslim etmen gerektiğini kavrıyorsun. Ve hayatta karşına ne çıkarsa, onu senin için hoş ya da makûs yapanın gerçeğinde senin ona nasıl baktığın olduğunu anlıyorsun. Hayatta en hoşlandığım şey başkalaşıma açık olmak. Ben yaşamda başkalaşıma uğramak için var olduğumuzu düşünenlerdenim.”

İlk sinema filmi: Durul Taylan- Yağmur Taylan/ Mektep

Aşka bakışı: “Kenan ruhuma ve kalbime öyle bir dokundu ki, eşimi tespit ettiğimi hissettim.
Hepimizin bir ruh eşi vardır ve onu tespit ettiğin zaman sezersin derler ya. İşte onu tespit ediyorsun. Sonra da hiç denetlemeden teslim oluyorsun. Cümlelerle bunu anlatamıyorum, yalnızca yaşıyorum. Çok iyi uyuşuyoruz, bol bol sohbet ediyoruz, sevinçli zaman geçiriyoruz. Ama çok fazla anlatma taraftarı değiliz. İkimizin de sabah kalkar kalkmaz ilk yaptığı şey müzik dinlemek. Kenan’ın müthiş bir müzik zevki var. Birlikte hoş bir plak koleksiyonu oluşturduk. Onunla beraber müzik zevkim gelişti.
Pozitif veya negatif yaşadığı her şeyin ona bir şeyler kattığını düşünüyor. “O surattan daha çok pozitif şeylere yönelmeye çalışıyorum. ‘Öyle pişmanlıklarım var, böyle pişmanlıklarım var’ diyeceğim bir şey yok aleneni. Akışta olmak ve yaşam bana ne getiriyorsa onu en hoş biçimde yaşamak istiyorum. Soluk almak dahi yeterli ve çok hoş. Bunun farkına varınca gevşiyor ve yaşamın sunduklarını dikkate alıp onların içinde var olmayı biliyorsun.
Çocuk yaşta tanınır olmak bende otokontrolü geliştirdi. Bunun yanında en zorlayan her anımın takip edilmesi ve sanırım magazindi. Bu gidişata da çok acıklı bir açıdan bakmıyorum ama yer yer azıcık daha hürmet ve sevgi gözlediğim oluyor.”

İş yaşamına bakışı: Şöhret ile çocuk yaşlarda tanışması ve ünlü olmak seçtiği bir şey değildi.
“Bu anlamda tabii ki güçlükleri var.  Başta yaşadıklarım oyun gibiydi. 16 yaşımda bir ziyaret sırasında gazeteci ‘Çocuk yıldız oldun, ileride kaybolmaktan korkuyor musun’ diye sormuştu. İlk defa o zaman ‘Sanırım korkmam gerekli’diye düşündüm. Aradan 17 yıl geçti. Bu süreçte hiçbir şey basit olmadı, çok çalıştım ve emek verdim. Bir kere çoğu zaman serbestliğinden özveri etmek zorundasın. Işimizin en güç yanlarından birinin bu olduğunu düşünüyorum.
Pek Çok insana erişmek, pek çok bireyin kalbine ruhuna, hayatına dokunmak, sevgiyi paylaşmak da çok değerli.”

Kariyer tasarıyı:  Bir proje geldiğinde öncelikle takıma bakıyor. “Bu bir takım işi; dolayısıyla iyi bir işin ortaya çıkması için senaryocu, rejisör, yapımcı, oyuncu ortak hayalde buluşuyor mu, ona dikkat etmeye çalışıyorum. Mutlu olacağım bir sette olmak benim için çok ehemmiyetli. O kadar uzun saatler çalışıyoruz ki, ikinci bir aileniz oluyor bu biçimde.
İnternet platformundaki projelerden sevdiklerim var. Beğeneceğim, beni heyecanlandıracak bir iş olursa içinde olmak isterim. Sektörün ve oyuncunun da kendisini geliştirmesi ismine bir fırsat yarattığına inanıyorum.”

Gelecek Hayali: Daha keşfedecek çok şeyi olduğunu düşünüyor, yavaş yavaş, hazmede hazmede yaşamak istiyor bu mevzuda telaşlı değil. “Bir projeyle cebimdeki her şeyi dökemem. Hakikatinde cebimde pek çok anekdot var. Ben bunları yavaş yavaş izleyicilere sunmak istiyorum.
Zira hiçbir serim ve hırsım yok. Her yerde olmalıyım, her şeyi ben yapmalıyım gibi bir hırsım olmadı hiçbir zaman. Tek bir isteğim var, o da yavaş yavaş doğru işler yaparak ilerlemek.”

Endişeleri: Yaşamda en fazla ‘haksızlıklar’ ile tasayı var. “Etrafımdaki her türlü haksızlık içimi bölüyor. Keşke büyülü bir değneğim olsa…”

Rol modeli: Meryl Streep’in ve Julia Roberts’in sıkı takipçisi, hünerleri ve vizyonlarıyla onları esin kaynağı olarak bakıyor.

Kimlere hayranlık dinler? Çocukluğundan beri sıkı bir Türkan Şoray hayranı.

En beğenmediği özelliği? Gerçeğinde kendisiyle barışık bir insan ancak yalnızca aşırı duygusal olmasından azıcık davacı.
Ama beni üzdüğü için en beğenmediğim doğrultum, duygusallığımdır. Bir de bazen çok fevri olabiliyorum.”

Formunu nasıl gözetiyor? Uzun zamandır spor yapıyor. Spor yaparken aynı zamanda bir şeyler bilmeyi de seçiyor. Bu surattan çoğu zaman spor dalıyla ilgileniyor. Pilates ise vazgeçilmezi.

TELEVİZYON DİZİLERİ

2017- Surat Surata / Seliha

2015- Analar ve Anneler /Zeliha

2014/2015- Gönül İşleri /Sevda

2011- Mor Menekşeler

2010- Minik Gizemler /Su Maybenci

2006/2008- Selena / Selena

2005- Belalı Baldız / Garson Cavidan Misafir Oyuncu

2006- Arka Caddeler Misafir Oyuncu

2005- Soluk Soluğa / Aslıgül

2003- Lise Defteri / İnci

2003- Hürrem Sultan / Ayşe

2001/2002- Dadı / Dilara Giritlioğlu

SİNEMA FİLMLERİ

2015- Yaktın Beni / İpek

2013- Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda /Didem

2010- Romantik Komedi / Didem

2009- Ayakta Kal / Yasemin

2006- Dünyayı Kurtaran Adam’ın Oğlu / Bianca

2004- Mektep / Şebnem

ÖDÜLLERİ

2008 -3.Jetix Çocuk Mükâfatları /En Beğenilen Oyuncu/Selena

2008- 3.
Jetix Çocuk Mükâfatları/ En Beğenilen TV Dizisi / Selena

2016-6.Elle Style Mükâfatları /     Elle Style Senenin Kadın Oyuncusu

 

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu