Özel HaberSinan Güzel

Sinan Güzel’den “Gülben Ergen ve Yeşim Salkım dava” haberlerine açıklama!

“Daha önceki yazımda da belirttiğim üzere; Magazinn.com Medya ve Sanat Ödülleri töreninde Gülben Ergen’in ödül alması sebebiyle (tek sebebinin bu olduğu açıkça ifade edildi) Yeşim Salkım, şahsi cep telefonuma hakaret ve tehdit içeren sesli mesajlar göndermiştir. Ben de kendisine “Yaşça büyüğümsünüz, kavganız beni ilglendirmez” diyerek nazik bir şekilde cevap verdim. Salkım, buna rağmen bana, ödül sahibi sanatçıya ve meslektaşlarıma “itham edici” ve tehdit içeren sesli mesajlar göndermeye devam etmiştir. Ben de bunun üzerine, avukatımın da onayıyla Magazinn.com’da bir köşe yazısı kaleme aldım ve Yeşim Salkım hakkında suç duyurusunda bulunacağımı açıkça kamuoyuna ilan ettim. Nitekim; Av. Dr. Mustafa Ş. Canoruç’a, ilgili ses kayıtları ve yazışmaları teslim ettim ve 18.12.2018 tarihinde “Hakaret, Tehdit, Huzur ve Sükunu bozma, İş ve Çalışma Hürriyetinin ihlali” gerekçesiyle Yeşim Salkım aleyhinde suç duyurusunda bulunduk.

Köşe yazımın ardından, Gülben Ergen bana ulaşmış ve avukatıyla birlikte, suç duyurumuzda belirttiğimiz delilleri kullanma izni istemiştir. Zaten söz konusu kayıttaki ifadelere yazımda yer verip kamuoyuna duyurduğum ve avukatımızın da onayı olduğu için bir sakıncası olmadığını belirttik. Olay bu şekilde gerçekleşmiştir. Yani, basında çıkan “Sinan Güzel, Gülben Ergen’i arayıp uyardı” ifadesi doğru değildir. Ben bu olayda “Taraf” değil, “Mağdur” ve “Müşteki”yim. Öyle ki; Ergen’in avukatı, benim suç duyurumun sonrasında şahsi başvurusunu adli makamlara iletmiştir.

Daha önceki köşe yazımda da duyurduğum ve bahsi geçen her iki sanatçıya da “bizzat ilettiğim üzere”; biz haberciyiz, şahsi kavgaların tarafı değiliz ve asla olamayız, ancak haber değeri oluştuğunda bunu kamuoyuna duyurmakla mükellefiz. Yaptığımız işlerle ilgili eleştirilere açığız, çünkü bizler de haberci olarak yeri geldiğinde objektif eleştirimizi yapma hakkına sahibiz. “Hakaret, iftira ve tehdit etmenin” ise, kimsenin hakkı olmadığına inanıyorum. Dolayısıyla, Yüce Türk Yargısına başvurdum ve adalete güveniyorum.

36 kategorisinde “halkın” iradesiyle verilen ödüllerin ve basın özgürlüğü çerçevesindeki suç duyurumuzun da kendim ve ekibim adına tüm benliğimle arkasındayım.”

Sinan Güzel
Magazinn.com İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni
sinanguzel@magazinn.com
Instagram: @SinannGuzel

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu