Medya

Sinan Güzel kimdir?

Magazinn.com'un sahibi Sinan Güzel kimdir, hangi kanallarda çalıştı, nerelidir?

Sinan Güzel; Türk gazeteci, tv programcısı, magazin habercisi, köşe yazarı.

Sinan Güzel, 1982 İstanbul doğumludur. Aslen Antakyalı’dır. 1999 yılından bu yana medya sektörüne hizmet vermektedir. 1999 ile 2005 yılları arasında bir prodüksiyon şirketinde basın ve halkla ilişkiler müdürlüğü yaptıktan sonra 2005 yılında Kanal D’de yayınlanan ve dönemin en çok izlenen magazin programları Canlı Canlı ve Magazin D ekibine transfer olmuştur. Bir yapım şirketi bünyesinde; editörlük ve şef editörlüğün ardından magazin müdürlüğü görevine terfi etmiştir. Kanal D’de 11 yıl, Star TV’de 2 yıl magazin programlarının magazin müdürlüğü görevini yapmış, bu süreçte Türkiye’nin yanı sıra birçok dünya starıyla da röportajlar gerçekleştirmiş, onlarca kez ödüle layık görülmüştür. Ayrıca; TRT Müzik, TRT, ATV, Euro D, Euro Star, Lifetime, Uçankuş, Tvem, Beyaz TV gibi kanallarda yayınlanan birçok farklı içerikteki tv programlarında da yöneticilik ve magazin müdürlüğü yapmıştır. “1 Erkek 1 Kadın” isimli tv programının ilk 75 bölümünü hazırlayıp sunmuş, ünlü konukları yayınına misafir etmiştir. Daha sonra Star TV’deki Star Life programının uygulayıcı yapımcısı ve magazin müdürlüğünü üstlenmiştir.

Ayrıca, 2005 yılında kurduğu ve 2016’da isim değişikliğiyle yayın hayatına devam eden “Magazinn.com” sitesinin imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmenidir. Her yıl büyük ses getiren ve Türkiye’nin en önemli yıldızlarının katıldığı “Magazinn.com Medya ve Sanat Ödülleri” ile “Magazinn.com Video Müzik Ödülleri” törenlerini gerçekleştirmektedir. Kendisine ait internet sitesinde köşe yazarlığı da yapmaktadır.

Sinan Güzel, 10 Eylül 2020’de Seval Duğan ile evlenmiştir. Güzel çiftinin şahitleri ise, Mustafa Sandal, Seda Sayan, Öznur Kaya, Emre Kaya, Burak Yeter ve Aslı Hünel olmuştur.

Yöneticilik ve Magazin Müdürlüğü yaptığı TV programlarından bazıları:
Kanal D – Canlı Canlı
Kanal D – Magazin D
Star TV – Star Life
Euro D – D Life
Euro Star – Hayatın Rengi
Tvem Magazin
Uçankuş – Genel Müdür / Program Yapımcısı ve Sunucusu
TRT Müzik – Müzik Dünyası
TRT Kürdi – Magazin Şeş
Lifetime Magazin
Atv – Süper Star
Beyaz Tv – Nefise Karatay’la Renkli Hayat
Kanal D – Sabah Sabah Seda Sayan
Magazinn TV – Genel Müdür, İmtiyaz Sahibi

Instagram hesabı: @sinannguzel
Twitter hesabı: @sinanguzel
Facebook hesabı: /sinanguzel
Mail adresleri: sinanguzel@magazinn.com ve sinanguzel@hotmail.com

İlgili Haberler

Başa dön tuşu