Sıla ve Ahmet Kural ilk kez hakim karşısında!

Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu ilk kez hakim karşısına çıktı...

sila-ahmet-kural

Ünlü oyuncu Ahmet Kural eski sevgilisi Sıla Gençoğlu’na “kasten yaralama, tehdit ve hakaret” suçları dolayısıyla hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacaktı. 2018 yılının Ekim ayında Sıla Gençoğlu’nun sevgilisi Ahmet Kural hakkında açtığı davada bugün iki tarafta ilk kez mahkeme karşısına çıktı.

İstanbul’da asliye ceza mahkemesinde görülen davaya sanık sıfatıyla Ahmet kural ve avukatı, müşteki sıfatıyla ise şarkıcı Sıla Gençoğlu ve avukatı katıldı. İddialara göre Ahmet Kural’ın Sıla’yı darp ettiği zamanda olayı duyan ve gören 3 tanıkta mahkemeye katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından da bir avukat temsilen duruşmaya katıldı.

Her mahkemede olduğu gibi hakim sanık ve müştekinin aylık durumlarını sordu. Ahmet Kural ise aylık gelirinin 50 bin TL olduğunu fakat reklam, şarkı ve sinema gelirleri ile yıllık gelirinin 2,5 milyon TL civarı olduğunu ifade etti. Mahkeme ise bunun ardından Sıla Gençoğlu’na yıllık gelirini sormadan duruşmaya başladı.

Ahmet Kural, sanık sıfatıyla eski sevgilisi Sıla Gençoğlu’na hakaret ve kasten yaralama suçuyla yargılanıyor. Ahmet Kural’ın Sıla’ya “seni öldürürüm”, “dayak istiyorsun”, “sana dışarı çıkmak yasak” gibi tehdit ve hakaret dolu sözler söylediği iddiasına karşın Kural’ın bunun üstüne Sıla’yı bir de darp ettiği iddianamede yer alıyor.

İki tarafında mahkemeye sunduğu delillerin görüntülerinin aynı olması fakat aralarından bir tanesi üzerinde oynamalar yapıldığını taraflar arz etti. Oyuncu Ahmet Kural hakkında, 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.