Sienna Miller, 21 Bridges Filminden İstediği Ücreti Almasını Chadwick Boseman’ın Sağladığını Açıkladı

Takip Et:
Sienna Miller, 21 Bridges Filminden İstediği Ücreti Almasını Chadwick Boseman’ın Sağladığını Açıkladı
Sienna Miller, 21 Bridges Filminden İstediği Ücreti Almasını Chadwick Boseman’ın Sağladığını Açıkladı

Sienna Miller, 21 Bridges filminden istediği fiyatı alabilmesi için rol dostu Chadwick Boseman’ın kendi fiyat hakkından feragat ettiğini açıkladı.

Hollywood’da sinema ve televizyon sektöründe çalışıp, alın terinin karşılığını bütün anlamıyla alamayan pek çok bayan; erkek oyunculardan daha az fiyat alıyor, onlardan daha güç şartlar altında çalışıyor ve üstüne üstlük cinsiyet ayrımcılığına maruz kalıyor.

Hollywood’un senelerdir süregelen cinsiyetçi tutumuna karşı, sinema sektöründe denk hak ve fiyat arzında bulunan oyuncu, rejisör ve yapımcı bayanların bu mevzudaki sitemlerini ve yaşadıkları vakaları daha sık dinler olduk.
Sienna Miller, 21 Bridges filminde istediği fiyatı alabilmek için, geçtiğimiz haftalarda yaşamını kaybeden, rol dostu Chadwick Boseman‘ın kendisine destek ettiğini, hatta Boseman‘ın kendi fiyat hakkından feragat ettiğini açıkladı.

Sienna Miller: “Bu Karşılaştığım En Hayret Verici Şeydi. Böyle Şeyler Hiç Olmaz.

Sienna Miller

Empire’a bir beyanat veren Miller, istediği fiyatı stüdyoya açıkladığında stüdyonun ilk başta bunu kabul etmediğini açıkladı.
Sienna Miller, Chadwick Boseman’ın bu mevzudaki tavrının bugüne kadar karşılaştığı en hayret verici şey olduğunu söyledi ve yaşadığı vakayı şu biçimde sözcüklere döktü:

“Beni filme katmak için gerçekten çok uğraştı. İşlerimin hayranı çıktı ki bu coşku vericiydi zira ben ona 10 misli karşılık verdim. Bu filmi yapmamız için bana yaklaştı, bana filmi öneri etti, bütün de artık oyunculuk yapmak istemediğim zamanda. Dur durak öğrenmeden çalışmış ve tükenmiştim, ama sonra onunla beraber çalışmak istedim.”

Miller, stüdyonun kendisine ödemeyi kabul etmeyeceği bir fiyat istediğini açıkladı ve sözlerine şu biçimde devam etti: “Ve işe geri dönme konusunda kararsız ediyordum ve kızım mektebe başladığı için zati uygun olmayan bir zamandı.
Ve Chadwick istediğim fiyatı almam için kendi fiyatının bir kısmını affetti. Bunun bana ödenmesini hak ettiğimi, benim buna değer olduğumu açıkladı. Bu karşılaştığım en hayret verici şeydi. Böyle şeyler hiç olmaz.”

“Bu camiiada başka bir erkeğin bu kadar edeple veya hürmetle davrandığını hayal etmek us almaz. Ve Chadwick’in yaptığında hiçbir azamet yoktu, yalnızca ‘Elbette o sayıyı almanı sağlayacağım, zira onların sana ödemesi gereken budur.’ gidişatı vardı.”

.