Sibel Arna, Zeki Müren’in sır dolu hayatının kapısını araladı

Takip Et:
Sibel Arna, Zeki Müren’in sır dolu hayatının kapısını araladı
Sibel Arna, Zeki Müren’in sır dolu hayatının kapısını araladı

24 Eylül kendi açıkladığı tarifle “Uzaydan Gelen Prens” in başka bir deyişle Zeki Müren’in 24. vefat yıldönümü. Gazeteci Sibel Arna, “Sibel Arna ile Gizemi Nedir” isimli Youtube kanalında Sanat Güneşimiz Zeki Müren hakkında belirsizleri açığa çıkardı.

Müren’in 12 sene süresince yanından bir gün parçalamayan sürücüyü, kaptanı, yaveri, can yoldaşı Mithat Ayer ile görüşme yaptı. İlk defa bir gazeteciye konuşan Ayer’in anlattıkları bizi hiç öğrenmediğimiz bir Zeki Müren ile tanıştırıyor.
Bastığı toprakları avuçlarıyla toplayıp eve getirip annesine gösteriyor. “Anne bu topraklara Müzeyyen Senar” bastı diyerek… İzinden gitmek bu olsa gerek. Zeki Müren’in bu yaşamda en fazla Müzeyyen ablaya hayran oldu. Ne kaderlidir ki ilerleyen senelerde ahbap oldu. Ben de çok yakındım kendisi ile. Sık sık tekneyle dolaştırırdım.

*Yemek yemeyi çok beğenirdi. Azıcık da çok yerdi. Hatta ben çok yemesine kızıyorum diye son zamanlarda “evdeyken sen ayrı yerde ye” demişti.
Kahvaltı dahil her öğün sofrada peynir ve yoğurt olması koşuldu. Yoksa oturmazdı.

*Kibariye’nin sesine hayrandı. Hiç öğrenmeden o tizlere nasıl çıkıyor, ben dahi çıkamam, bir tek Müslüm Gürses ve Ümmü Gülsüm çıkabilir” tasayı.

*Tam sanatçıları beğenirdi ama Ajda Pekkan’ı özellikle severdi. Kadrosunda kesinlikle isterdi.

*Bülent Ersoy’u beğenirdi. Zira Bülent Ersoy ona karşı her zaman hürmetliydi. Zeki Bey’in kızdığı bazı gazetelerde Zeki Bey’le Bülent Ersoy’u eşdeğer gösterirlerdi.
Yoksa Bülent Ersoy’la bir alıp veremediği yoktu.

*Yaşamı süresince hiç imza atmadı, el sıkışırdı. Sözü sözdü.

*Çalışması çok güçtü. Fantastik ayrıntıcıydı. Pireyi deve yapardı. Bir albüm kaydına girdiğimizde 12 şarkıyı da aynı anda okuyup çıkardı. “Ya yarın sesim aynı olmazsa” tasayı.

*Yaşamı süresince viskiden başka alkol ağzına sürmedi. Sahne evveli asla içmezdi. Tek bir parfüm kullandı. O da Opium. Sauna sonrası iki fıs ile mis gibi kokardı.

.