Müzik

Sezen Aksu’nun ‘Geçer’ şarkısını tercih ettiler!

2012 yılında beş solist ile yedi müzisyenin bir araya gelmesiyle oluşan Avantgarde Orkestra’sı yıllar boyu birbirinden özel gecelerde ve etkinliklerde sahne almaya devam ediyor. Tarzları ve müzikleri ile dikkat çeken grup, sahnede bitmek bilmeyen enerjileri ile kendilerini dinlemeye gelenlere keyifli saatler yaşatıyor. Kendi tarzlarının yanı sıra akustik tarzda çalışmalara da imza atan orkestra, Avantgarde Müzik ismi altında projelerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

ALBÜMDE BİRÇOK KÜLT OLMUŞ ŞARKI BULUNUYOR

Uzun yıllardır müzik piyasasında olan ve aynı zamanda birçok müzisyeni bir arada tutmasıyla ön planda olan Avantgarde Orkestra’sı müzik piyasasına girdiklerinden yıllar sonra ilk albümlerini çıkardı. Türk Müziğinin son 40 yılına damga vurmuş şarkıları bir araya getiren Orkestra, 70’li yıllardan itibaren sevilen ‘Geçer’, ‘Gurbet’, ‘Uyan’, ‘Adem Olan Anlar’, ‘Hani’ ve ‘Onu Alma Beni Al’ gibi parçaları albümlerine koydu. Şarkıları ‘iyi cover’ sloganıyla çıkaran Avantgarde Orkestra’sının albümün hazırlığı döneminde büyük bir titizlikle çalıştığı öğrenildi.

İLK KLİP ‘GEÇER’E ÇEKİLDİ

12 kişinin yer aldığı ve genç-dinamik kadrosuyla dikkat çeken Avantgarde Orkestra’sı uzun hazırlık döneminden sonra çıkardıkları albümlerinin ilk klibini ise ‘Geçer’ şarkısına çekti. Yıllara meydan okuyan ve her jenerasyon tarafından sevilmeyi başaran ‘Geçer’ şarkısının sözü Türk Pop Müziği’nin minik serçesi Sezen Aksu’ya müziği ise Aksu’nun büyük aşkı Onno Tunç’a ait. Avantgarde Orkestra’sının ilk klibinin yönetmenliğini İdil Dizdar ve Said Dağdeviren üstelendi. Grubun ikinci klibini hangi şarkıya çekmesine ise dinleyicileri karar verecek.

 

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu