Yaşam

Sezen Aksu villasını 6,5 milyona satılığa çıkardı

Minik Serçe villasını satmaya karar verdi. Ünlü sanatçının evindeki havuz, denize kaçak boru döşendiği için belediye tarafından mühürlenmişti.

Türk pop müziğinin “Minik Serçe” lakaplı yaşayan efsanesi Sezen Aksu, Manal Koyu’ndaki villasını satıyor. Aksu, villası için 6.5 milyon TL fiyat biçti. Ünlü sanatçının evindeki havuz, denize kaçak boru döşendiği için belediye tarafından mühürlenmişti.

Ev konusunda üst üste şansızlıklar yaşayan Sezen Aksu, sahibi olduğu ve bir dönem şair Mehmet Akif Ersoy’un da yaşadığı Beylerbeyi’ndeki evini güzellik merkezi olarak kullanması için manikürcüsüne kiraya verdiği mart ayında ortaya çıkmıştı. Haberlerin hemen ardından işyeri, ruhsatı olmadığı gerekçesiyle Üsküdar Belediyesi ekipleri tarafından mühürlendi.

LÜKS EVİN FİYATINA 1 MİLYON LİRA ZAM YAPTI!
Sanatçının İzmir’in Karaburun ilçesindeki Manal Koyu’nda konumlanan lüks villasının havuzu da geçen yıl ruhsatsız olduğu gerekçesiyle Karaburun Belediyesi tarafından mühürlenmişti.

Haziran ayında ise havuzun inşaatı usulsüzce tamamladığı ve denizin içine doğru 50 metrelik atık su boru hattı döşendiği ortaya çıktı.İhbarların üzerine yetkililer, boru ve bağlantılarını söküp tekrar havuzu mühürledi.

Bir ayda fiyatını tam 1 milyon lira arttıran Sezen Aksu, yaşanan tüm bu olumsuz olaylardan sonra İzmir’deki villasını satışa çıkarma kararı aldı. Villası için geçen ay 5.5 milyon TL isteyen Aksu’nun, şimdilerdeyse fiyatı 6.5 milyon TL’ye çıkardığı öğrenildi.

GEREKLİ ŞARTLAR SAĞLANIRSA HAVUZ TEKRAR AÇILABİLECEK!
Karaburun Belediyesi tarafından mühürlenen havuzun ise gerekli arıtma işlemleri yapıldıktan sonra tekrar açılabileceği iddia edildi. Sezen Aksu’nun villasının havuzundan denize 50 metrelik boru döşendiği ve denize atık bırakıldığı tespit edilmişti.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu