SEZEN AKSU VE MUSTAFA SANDAL MSG’DE KİMLE KAVGA ETTİ?

Takip Et:
Dün gerçekleşen MSG'nin 10. Olağan Genel Kurulu'nda tartışmalar eksik olmadı.13 yıldır başkan olan Garo Mafyan yerini Candan Erçetin'e bıraktı. Kuruldaki tartışmalarla ise yer yerinden oynadı.
 
Türk pop müziğinin 'Minik Serçe'si Sezen Aksu, Candan Erçetin'i desteklediğini geçtiğimiz günlerde çektiği bir video ile duyurmuştu. 
 
Seçim sırasında, seçim yöntemi ile ilgili itirazlarını dile getiren Aksu ile Garo Mafyan'ın atışması ise güne damgasını vuran olaylardan oldu. Sezen Aksu seçim yönteminin çağın gerisinde olduğunu belirterek "Bu seçim yöntemi şaibeli. Elle sayım ne demek? Konuştuğunuz her şey hamasi. Ömrümde ilk defa bağırıyorum" diyerek Garo Mafyan'a sesini yükseltti.
 
Daha sonra, Garo Mafyan'ın konuşması Sezen Aksu'yu sinirlendirdi. Sezen Aksu, konuşma için çıktığı kürsüde, diğer başkan adayı Candan Erçetin'in de konuşması gerektiğini söyleyerek, "Çağdaş düzeyde hareket edebilen bir sistemde köy kahvesindeki gibi bir oylamayı kabul etmem mümkün değil. Oylama mekanik butonlarla yapılmalı " diyerek tartışmanın fitilini ateşledi.
 
Sezen Aksu'ya yapılan hakarete sessiz kalmayan Mustafa Sandal ise "MSG'nn kurucusu konuştuğun kişi, terbiyesiz" diyerek ayağa kalkarak bağırdı. Popçu Edis de Sandal'a destek çıkarak, "Neden siz bağırıyorsunuz sürekli?" diyerek kurula yüklendi.