Şeyma Subaşı kendini savundu! “Bana samimi gelmiyor!”

Tüm Türkiye'yi ayağa kaldıran Emine Bulut cinayeti sonrası, konu hakkında sosyal medyada herhangi bir paylaşım yapmayan Şeyma Subaşı'yı takipçileri mesaj yağmuruna tuttu...

Takip Et:

Kırıkkale’de eski eşi tarafından 10 yaşındaki kızının gözleri önünde bıçaklanan ve hayatını kaybeden Emine Bulut’un “Ölmek istemiyor.” sözü ve kızının “Anne ne olur ölme” feryadı duyan herkesi derinden etkiledi. Sosyal medyadan tepkilerini gösteren kişiler konuyu gündeme taşıdı. Ünlü isimlerin de sessiz kalmadığı konu hakkında Instagram’da 3 milyon takipçisi bulunan Acun Ilıcalı’nın eski eşi Şeyma Subaşı’nın sessiz kalması, takipçilerini sinirlendirdi.

TAKİPÇİLERİ TEPKİ GÖSTERDİ

Hayatının neredeyse her anını sosyal medya hesabı üzerinden takipçileri ile paylaşan Subaşı, gün boyu spor yaptığı anları, kafesinde geçirdiği zamanı paylaştı. Keyfi yerinde olduğu görülen ünlü fenomene takipçileri yorum ve mesaj yağdırdı. gelen tepkiler sonrası Subaşı şu açıklamayı yayınladı:

“KADINA ŞİDDETİN FARKLI BİR BOYUTU BANA UYGULANIYOR”

“Yapılan yorumlardan söz konusu acı duruma, kadına şiddete ve bu caniliğe olan tavrımı yine tarafıma kırıcı sözler sarf ederek yani kadına şiddetin farklı bir boyutu ile sorguladığınızı görüyorum.

“YARIN HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ PAYLAŞIM YAPACAK OLAN İNSANLAR BANA SAMİMİ GELMİYOR”

Düşüncemi hepiniz merak ediyorsunuz, işte bu konu hakkında düşüncelerim: Yaşanan acı olaylara keşke hepimiz bir story ya da güzel sözlerle engel olabilecek güce sahip olsak. Öfkesini ve tepkisini buradan göstermek isteyen insanlara saygım sonsuz ve var olan sosyal medya gücümün fayda sağlayabileceği konulara dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak en çok isteyeceğim şeylerden biri. Fakat hali hazırda yaşanan acı durumu, milyonlarca insana aktarıp yalnızca bu caniliği duyurmak ne giden canı geri getirecek ne de o insanların yüreğini ferahlatacak. Kaldı ki bugün bir hashtag paylaşıp yarın milyonlarca insanın hiçbir şey olmamış gibi paylaşımlar yapmaya devam edecek olması da bana samimi gelmiyor. Yapılması gereken tek şey adaletin o cani hakkında gereken cezayı vermesi ve bir daha böyle kötülüklerin yaşanmaması için gereken önlemlerin alınması.”