Medya

Seyhan Soylu’dan Ümit Özdağ’a sert sözler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuk olduğu bir programda Suriyeli mültecilere yönelik toplumda artan tepkilere değinmişti. Mülteci karşıtlığının bir merkezden yönetildiğini belirten ve Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ’a da tepki gösteren Bakan Soylu, “Bunlarda ahlak diye bir şey yok, bunlar birilerinin çocuğu olmuşlar, bunlar Türkiye’nin çocukları değildir. Bunlar Soros gibilerin çocukları olmuşlar.” diye konuşmuştu.

Bunun üzerine Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Bakan Soylu’ nun kendisiyle ilgili sözlerine tepki gösterip “Seni yarın İçişleri Bakanlığı’nın önünde bulacağım oğlum! O zaman göreceğiz kim operasyon çocuğu, kim Soros’un çocuğu. Saat 11:00’de. Erkeksen orada bekle” karşılığını vermişti.


Ümit Özdağ’ın 6 Mayıs sabahı saat 11’de İçişleri Bakanlığı’na yaptığı çıkarmanın yankıları sürerken, Ümit Özdağ’a bir tepki de, iktidara olan sempatisi ile bilinen AL SANA HABER’ in moderatörü Seyhan Soylu’ dan geldi.

Seyhan Soylu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Sen don lastiği satarken ben akademide ders veriyordum” diyen Ümit Özdağ’a canlı yayında don atarak ayar verdi.

Al Sana Haber yorumcuları bu konuda kritik yaparken masada fikirler ikiye bölündü. Tayyar Işıksaçan “Türk siyasetçilerinin hesaplarını görecekleri yer TBMM çatısının altıdır. Devletin kurumlarının önü değil” deyince Gökay Kalaycıoğlu “Ama Ümit Özdağ bir televizyon kanalında hakarete uğradı” yorumunu yaptı. Tayyar Işıksaçan ise “Hayır olmaz. O zaman Televizyon kanalını bassaydı. Ne demek İç İşlerini basmak” diye karşılık verdi.

Masa yorumcularından Erol Köse ise Tayyar Işıksaçan’a tepki göstererek “Sayın Ümit Özdağ’ın verdiği tepkiyi konuşuyorsun. Peki Sayın Süleyman Soylu’nun yaptığını neden konuşmuyorsun?” dedi. Tayyar Işıksaçan ise “Süleyman Bey’in program içerisindeki konuşmaları ifadeleri yanlış. Ümit Özdağ o zaman avukatlarıyla birlikte Sayın Bakan’a suç duyurusunda bulunacaktı” deyince Erol Köse “Yok kimse robot değil. Herkesin bir ruh hali var kardeşim. Ben şimdi burada sana ana avrat küfretsem bu kadar sakin kalamazsın” diye tepkisini dile getirdi.

Hakim cüppesi giyen Seyhan Soylu, Ümit Özdağ’a seslenerek “Ümit bey öncelikle Süleyman Soylu’nun size söylediği maksadını aşan sözlerini İçişleri Bakanı da olsa tasvip etmemiz mümkün değil. Gerginliğinden olsa gerek diye düşünüyoruz. Ama sizin Devletin kolluk görevini hiçe sayarak, İç İşleri Bakanlığı önündeki yapmış olduğunuz show’ un 28 Şubat zihniyetindeki “Soros” çocuklarının yapabileceği bir şey olduğunun altını çiziyorum. Bu zihniyetin çöküntülerinin yapmış olduğu altılı bir masada sizin olmamanızı tebrik ediyorum. Çünkü o masada kimin ne olduğu belli değil. Ama o masada sizi oturtmayacaklarını da biliyorum.

Ve şunu söyleyeyim o don lastiği satarak dediğiniz Süleyman Soylu, siz de don lastiği değil ama başkalarının donunla yapmış olduğunuz bu zihniyeti bir akademisyen olarak size yakıştırmıyorum. Size söylenen hakaret vari  bir söz, şu an sizi muhalefetteki o altılı masada oturup Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden bilge adam kılıklı insanların alacağı oydan fazla hale getirdi.  

Bana göre bu stratejik planlama içerisinde Süleyman Soylu’ ya soysuz kelamlar edeceğinize, size hayatı boyunca en büyük itibarı sağlayan bir şahsiyet olduğunu unutmamanız gerekir” dedi ve yanında getirdiği donları tek tek masaya sererek “Bunlar pazardan alınmış donlar. Siz hangisini seçersiniz bilmem ama bunları Meral Hanımın donları olarak kabul edin. Onu harcadığınız gibi bu yüzde 1’ lik oyu da harcamamanızı temenni ederim Ümit Bey. Böylece bizde raconu keser yargıyı dağıtırız” diyerek ayar verdi. (Youtube/Al Sana Haber)

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
evden eve nakliyat İstanbul