Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyeti yerine getirilemedi!

Takip Et:

Huysuz Virjin tiplemesiyle gönüllerde taht kuran, söylediği kantolar ve sahne şovları ile gösteri dünyasına bambaşka bir soluk getiren Seyfi Dursunoğlu, geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yummuştu. 87 yaşında hayatını kaybeden Dursunoğlu’nun ölümü hastane tarafından “KOAH hastası olan ve aynı zamanda 15 gündür hastanemizde pnömoni (zatürre) tedavisi gören değerli sanatçımız Seyfi Dursunoğlu’nu maalesef kaybettik.” sözleri ile duyurulmuştu.

Seyfi Dursunoğlu’nun cenazesi bugün Zincirlikuyu Mezarlığı’ndan son yolculuğuna uğurlandı. Deniz Seki, Armağan Çağlayan, Gülben Ergen gibi isimler de Dursunoğlu’nu son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Gülben Ergen’in Dursunoğlu’nun tabutunun önünde uzun süre gözyaşı döktüğü görüldü.

Seyfi Dursunoğlu’nun cenaze töreninde  taziyeleri sanatçının yeğenleri Dilek Dursunoğlu, Güliz Buyrukbilen ve Gizem Özköseoğllu kabul etti. Amcasının vefatından dolayı çok üzgün olduklarını ifade eden Dilek Dursunoğlu, “Sözün bittiği yer. Ne söyleyebilirim. Çok sevdiğimiz, çok özel biriydi. Amcam gibi bir ruha, öyle bir kişiliğe o kadar yakın olmak, onun kanından olmak, çok tarifsiz bir değer, armağan bence. Nur içinde yatsın. Yolu ışık olsun” şeklinde konuştu.

“ÇOK ONURLU VE GURURLUYUZ!”

Daha önce verdiği bir röportajda da tüm mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne miras bırakacağını açıklayan ve aynı zamanda derneğin bağışçıları arasında da yer alan Dursunoğlu’nun son yolculuğunda Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı (ÇYDD) Ayşe Yüksel de cenazede yer aldı. Yüksel yaptığı açıklamada “Derneğimize bu bağışı yaptığı için çok onurlu ve gururluyuz.” diye konuştu. Seyfi Dursunoğlu, bundan sekiz yıl önce katıldığı bir televizyon programında mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bırakacağını açıklamıştı. Cenazede tabutun üzerindeki “Türkan Saylan’ın çocukları sizi unutmayacak” notu dikkatlerden kaçmadı.

VASİYETİ NEDEN YERİNE GETİRİLMEDİ

Dursunoğlu daha önce katıldığı bir programda “Vücudumun toprak altına konulmasını istemiyorum. Ben vücudumu kadavra olarak kullanılmak üzere bağışladım. Öldükten sonra tıp okuyan arkadaşlara faydalı olmak istiyorum” ifadelerini kullanmıştı. Aynı röportajda “Bedenimi kadavra olarak bağışladım” diyen Seyfi Dursunoğlu’nun bu isteği, vasiyetinde yazılı olmadığı için yerine getirilemedi. Usta sanatçının bedenini kadavra olarak bağışladığı yönündeki açıklamasının sorulması üzerine Dilek Dursunoğlu ise “Kadavra ile ilgili bir bilgi, belge yok. Zaman içinde göreceğiz” şeklinde konuştu.