Magazin

Sevgi yumağı son buldu!

Atv’de ekrana geldiği ilk gün büyük bir izlenme oranına ulaşan ve reyting rekorları kıran “Sen Anlat Karadeniz” dizisi 13 Kasım akşamı saat 20.00’de ekrana gelecek olan son bölümüyle ekranlara veda edecek. Diziyi ilk günden beri sıkı bir şekilde takip eden on binlerce sosyal medya kullanıcısının bu bitişe üzülmek yerine; “Nihayet bitiyor”, “Sonunda kurtuluyoruz” şeklinde yorumlar yapması şaşkınlıkla karşılandı. Peki, izleyici son haftalarda neden bir anda fikrini değiştirdi?

SOSYAL MEDYADAN SEVGİ YUMAĞI TAKTİĞİ

Özellikle geçtiğimiz sezon, “Sen Anlat Karadeniz” dizisiyle ya da Ulaş Tuna Astepe ve İrem Helvacıoğlu ile ilgili çıkan olumsuz her habere sosyal medyada tepkiler çok sert oluyordu. Öyle ki, sanki birileri düğmeye basıyor ve o haber ya da yorumları yapanlar Twitter ve Instagram gibi platformlarda adeta linç ediliyordu. Ne ilginçtir ki, dizinin final yapacağı şeklindeki haberler çıktığından beri bu inanılmaz organizasyon bir anda tersine döndü. Öyle ki; yazılan binlerce yorum, yapımın bitişine sevinildiği şeklinde oldu. Bu durum elbette kafaları karıştırdı. Bir dönem Kerem Bürsin gibi birçok yeni yıldıza yapılan trollerin bu kez “Sen Anlat Karadeniz” dizisi için yapıldığı söylentileri dolaşmaya başladı. Yani, sosyal medyada sanal bir sevgi yumağı oluşturulup dizi bittikten sonra o sevgi yumağı bir anda kayboluyor. Elbette, bu işin arkasında ajansların olduğu konuşuluyor. Hal böyle olunca sanal alemde yapılan abartılı sevgi gösterilerine olan inanç da azaldı.

Dizinin bitmesine sebep olarak ise, şiddet sahnelerinin fazlalığı ve senaryonun tıkanması da gösteriliyor. Yerine ise, yeni bir dönem dizisi başlayacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı