Seren Serengil ve Yaşar İpek soruşturmasında savcılık kararını verdi!

Seren Seremgil'in eşi Yaşar İpek'i şikayeti ile başlatılan soruşturma sonrasında savcılık darp iddiası hakkında kovuşturmaya yer olmadığı kararını verdi...

Takip Et:

Seren Serengil, Beykoz‘daki evine gelen eşi Yaşar İpek’in yüzüne havlu ile vurduğu ve kendisine hakaret ettiği iddiasıyla bulunduğu başvuru sonuçlandı. Savcılık kovuşturmaya yer almadığına karar verdi. Savcılık makamı gerekçesinde Seren Serengil‘in olay günü aldığı sağlık raporunda darp izi olmadığının yazılması ve sunulan videolarda darp edildiğine dair bir görüntünün olmadığını belirtti. Kararda Yaşar İpek‘in verdiği savunma da hakaret ve küfür ettiğini kabul ettiği fakat darp olayını kabul etmediği de yazıldı.

Darp soruşturmasında aklanan Yaşar İpek, savcılığın kararını Instagram hesabından yayınlayarak “Çok şükür, adalet yerini elbet bulacak” dedi.

Yaşar İpek‘in avukatları Av. Begüm Gürel ve Av. Berke Kaşıkaralar karar sonrası bir açıklama yaptı.

“Seren Serengil İpek tarafından, müvekkilimiz Yaşar İpek hakkında yapılan yersiz, haksız, mesnetsiz ve müvekkilimizi toplum nezdinde itibarsızlaştırmaya yönelik “Hakaret, Basit Yaralama, Tehdit” suçlarına ilişkin olarak yürütülen soruşturma dosyası kapsamında; Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığınca müvekkil hakkında basit yaralama suçundan dolayı Ek Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Karar verilmiş olup, müvekkilin üzerine atılı Basit Yaralama suçunu işlemediği, yargı nezdinde açıklığa kavuşturulmuştur. Müvekkilin üzerine atılı diğer suçlamalarla alakalı ise dosya uzlaştırma bürosuna gönderilmiştir.”