SEREN SERENGİL VE GÜLBEN ERGEN POLEMİĞİNDE YENİ GELİŞME!

Takip Et:

Gülben Ergen’in eşi Erhan Çelik’i aldattığı olayına yayın yasağı getirilmesine rağmen canlı yayında eleştirilerine devam eden Seren Serengil 3 gün hapis yatmıştı.

 

Seren Serengil, konuyla alakalı olarak gerekli mercilere başvuruda bulunarak itirazda bulunduğunu belirten bir bildiriyi avukatı aracılığı ile paylaştı.

 

Ünlü ismin avukatının bildirisi ise şöyle; 

 

“Müvekkilim Sn. Seren Serengil, hakkında şubat ayında verilmiş bulunan, ülkemiz kamuoyu tarafından ciddi bir tepkiyle karşılanan zorlama hapis kararının oluşumunda tespit edilen tüm hukuka aykırılıklar ile bu aykırılıklara sebep olanlar ile ilgili. Anayasa Mahkemesi’ne, Kararı veren hakim hakkında – Hakimler Savcılar Kurulu’na, karşı tarafın avukatı hakkında – Adalet Bakanlığı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu’na, karşı taraf hakkında – İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ve Başbakanlığa gerekli davalar ve başvurular başlatılmış olup, bu aydınlıklar aydınlatılana dek tarafımızca bu başvuruların her biri son noktasına kadar büyük bir kararlılıkla takip edilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur… Avukat Ersoy Akdemir”