Magazin

Serdar Ortaç’tan ülke ekonomisini eleştirenlere sert cevap! “Nankörlük yapmayın!”

Yakın zamana kadar borçları ile alakalı kasvetler yaşayan ve devletin yapılandırması ile rahat bir soluk alan Serdar Ortaç, ülke ekonomisinin makûs olduğunu açıklayanlara sert çıktı. Ortaç, “Nankörlük yapmayın!” dedi.

Sabah Gazetesi’ne müzakere veren Serdar Ortaç, özel yaşamı ve gündeme ait mevzularda konuştu. Dürüst açıklamalarda bulunan Serdar Ortaç, son zamanlarda ekonomik güçlük sürüklediği doğrultusundaki haberler için de noktaya değinen açıklamalarda bulundu.

“BORÇLARIMI YAPILANDIRDIM”

Kendi ekonomik gidişatından bahseden Ortaç, ülkenin ekonomisine de değinerek şu ifadeleri kullandı: “Şükürler olsun daha iyiyim.
Devlet bankası olan Halkbank’dan kredi almıştım, banka pandemi sürecinde beni hiç sıkıştırmadı. İnanın ödeme yapmanız gerekiyor diye aramadılar dahi. Özel bankadan aynı krediyi alsaydım eminim her şeyime çoktan icra kazançtı.

“ERDOĞAN HOŞ YATIRIMLAR YAPIYOR”

“Pandemiden dolayı dünya güç bir dönemden geçiyor. Bunun tesirini ülke olarak biz seziyoruz ama halimize şükretmemiz gerekiyor. ‘Ekonomi makûs’ diyenler var ama Allah’a şükür herkesin elinde son model cep telefonu, altında araba var.
Bizden çok daha güç şartlarda yaşayan onlarca ülke var dünyada. Ülkemizin değerini öğrenelim. Başkan Erdoğan ülkemize çok hoş yatırımlar yaptı. Bir geçmiş Türkiye’ye bakın, bir de bugüne. Öyle bir kesim var ki Türkiye’de Başkan Erdoğan ağzıyla kuş yakalasa yeniden de tenkit etir. Daha ne yapsın bu ülke için Erdoğan? Öyle büyük ve hoş yatırımlar yaptı ki bakmamak olanaksız. Hep negatife bakmamak gerekiyor. Dolar yükseliyor diye tenkitte bulunanlar, biz kendi SİHA’mızı üretiyoruz, bir de buna baksınlar.
Ben Başkan Erdoğan’ı hoşlanıyorum ama bu yandaşlık değil. Bakın iddia ediyorum; Erdoğan’ı tenkit etenlerin torunları 200 yıl sonra onu hoşlanacak ve takdir edecekler. Niçin öğreniyor musunuz? Türkiye’ye bıraktığı yapıtlardan, ülkemize yaptığı yatırımlardan dolayı… Herkesin görüşüne hürmetliyim. Ama kendi fikrim var ve bunu alenen beyan ediyorum. Atatürk, Menderes, Özal ve son olarak da Erdoğan, bu ülke için çok ehemmiyetli şeyler yaptı. Bakın benim babam CHP’liydi.
Şimdi hükümetin yaptıklarından hoşlanmayabilirsin, tenkit etebilirsin buna hürmet dinliyorum ama ben Başkan Erdoğan’ın ve AK Parti’nin icraatlarını seviyorum ve takdir ediyorum. İnsanlar da benim bu görüşüme hürmet dinlemeli. Türk liramızı dahi değerli hale getirdiler. Yalnızca değer açısından değil, görünüş açısından dahi.”

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu