Serdar Ortaç tartışmayı alevlendirdi! “Rap’in ömrü 3 yıl!”

Ben Fero, Mero. Ezhel, Norm Ender gibi isimlerle ivme kazanan Türkçe Rap, yeni tartışmaları da beraberinde getirdi. Demet Akalın, "Popun kanadını kimse kıramaz" derken Hande Yener, "Gençler aynı pop tarzından sıkıldı" yorumunu yapmıştı. Bitmek bilmeyen polemiğe bu kez Serdar Ortaç'tan yorum geldi...

Takip Et:

Rap müzikteki yükselişin, ivme kaybeden Türk pop müziğini bitireceği iddiaları yüksek sesle tartışılmaya devam ediyor. Konuyla ilgili dün Magazinn.com Genel Yayın Yönetmeni Sinan Güzel bir yazı kaleme almış ve popun dev isimlerinin yeni hitler çıkararak yeniden yükselişe geçebileceğini ama Youtube kitlesini de iyi tanımaları gerektiğini belirtmişti. Güzel, “Popun ivme kaybetmesinin sebebi rap’çilerin yükselmesi değil, popçuların hit çıkaramamasıdır” demiş ve Serdar Ortaç ile Kenan Doğulu’yu uykudan uyanmaları konusunda uyarmıştı.

Konuyla ilgili bir yorum da Serdar Ortaç’tan geldi. Türk popuna olan ilginin azaldığını kabul eden sanatçı, “Ben de zamanında bazı şarkılarımın içine rap kattım. Ama benim makamsal bir ruhum var. 2-3 sene sonra rap’in modası da geçer. Tekrar başa döneriz’ dedi.

HANDE YENER DE Mİ RAP YAPACAK?

Seda Sayan geçtiğimiz günlerde Magazinn.com’a verdiği röportajda, “Rap şarkı yapmak istiyorum” demişti. Yakın zaman önce Türk popundaki düşüşü kabul eden Hande Yener’den de yeni bir yorum geldi: “Ben zamanında birçok tarzı denedim. Rap şarkı da yapabilirim. Farklı tarzlarda şarkılar yaptım. Yapmayanlar düşünsün!”