Medya

Sen Çal Kapımı reytinglerde yüzleri güldürdü!

Son olarak Azize dizisi ile Kanal D ekranlarında izleyicisi ile buluşan Hande Erçel, dizinin reytigler sebebiyle yayından alınmasının ardından gelen projeleri değerlendirmeye başlamıştı. Son olarak İbrahim Çelikkol ile Muhteşem İkili dizisi ile ekranlarda olan Kerem Bürsin de Erçel ile aynı kaderi paylaşmış ve dizisi erken final yapmıştı. Son projelerinde beklediklerini bulamayan Hande Erçel ve Kerem Bürsin’i buluşturan Sen Çal Kapımı dizisi yaz ekranlarına hızlı bir giriş yaptı. Ender Mıhlar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve Ayşe Üner Kutlu’nun kaleme aldığı dizi ikinci bölümü ile reytinglerde zirveyi görmeyi başardı.

Koronavirüs salgını sebebiyle çekimlerine ara verilen diziler sezon finali yaparak yeni sezonda ekranlara gelmeye hazırlanırken, koronavirüs salgını sebebiyle her yılın aksine bu yıl çok fazla yaz dizisi ekrana gelmedi. Bu boşluğu doldurmayı amaçlayan Sen Çal Kapımı dizisinin yapımcıları, temmuz ayına yetiştirdikleri dizi ile reytinglerde büyük bir pay sahibi oldu.

REYTİNGLERİN ZİRVESİNE YERLEŞTİ! 

Yayınlanmaya başlamadan önce konusu ile sosyal medyada çok fazla eleştiri alan Sen Çal Kapımı, televizyonda ise karşılık buldu. Dizinin dün akşam yayınlanan ikinci bölümü totalde 8.25 reyting alarak birinci sıraya yerleşti. Sen Çal Kapımı’yı Müge Anlı ile Tatlı Sert ve dizinin özeti takip etti. Sen Çal Kapımı AB grubunda ise 7.46 reyting oranı ile bir numaradaki yeni korudu. 5 ay boyunca reytinglerde zirveyi kimselere bırakmayan ve pandemi döneminin televizyonda kazanan yapımı olan Survivor’ın final yapmasının ardından açılan boşluğu iyi değerlendiren Sen Çal Kapımı’nın ilerleyen dönem reytingleri şimdiden merak konusu oldu.

Sen Çal Kapımı’nın ilk bölüm sonucu ise yine ekibi sevindirmişti. Dizi Totalde 4.09 reyting alarak Survivor ve Müge Anlı İle Tatlı Sert’in hemen ardından 3. sıraya yerleşti. Sen Çal Kapımı dizisinde Hande Erçel ve Kerem Bürsin uyumu en çok AB grubu izleyicilerini cezbetti. Bu grupta 4.99 reyting elde eden dizi, Survivor’ın ardından günü 2. sırada tamamladı. ABC1 grubunda ise 4.92 reyting ile yine 2. olan Sen Çal Kapımı, bu sonuçlarla birlikte yaz ekranına çok iyi bir başlangıç yaptı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı