Selin Şekerci Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

Takip Et:
Selin Şekerci Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi
Selin Şekerci Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

Selin Şekerci, 1 Haziran 1989 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu.

Ismi: Selin Şekerci
Doğum Tarihi: 1 Haziran 1989
Doğum Yeri: İzmir
Boyu: 1.68 m.
Kilosu:  57 kilo
Burcu: İkizler
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kumral
Annesi: Funda Ercilli
Kardeşleri: Bir erkek kardeşi var
Instagram: https://www.instagram.com/selinsekerci/

Ailesi: İzmir’de doğdu.
O henüz byaşındayken uyumsuzluk yüzünü parçaladılar. Annesiyle Iğdır’a yerleşip orada anneanne ve teyzeleriyle birlikte gelişti. Annesi O, 9 yaşındayken ikinci evliliğini yaptı. Bu evlilikten kendisinden 15 yaş minik bir erkek kardeşi oldu.  “Reelinde evlilerken de yaşamımda baba mefhumu yoktu. Biz annemle kendi yolumuzu tercih ettik. İzmir ve etrafından uzaklaşıp anneannemlerin uzun vakit yaşadığı Iğdır’a yerleştik. Annem beni sosyal faaliyetlere yönlendirdi, onun katkısıyla gitar çalan, hentbol oynayan, tiyatro yapan bir çocuk oldum.
Bir yandan da psikolojik olarak yardım oldu. Annem ikinci evliliğini yaptığında başta azıcık bocaladım. Ancak İlker Ağabey, başka bir deyişle şimdiki babam, ben ona reel babam diyorum, annemi çok mutlu etti. Benden 15 yaş minik bir erkek kardeşim oldu. Aslında yaşamımdaki aile kavramı o sayede başladı. Sonra da oyunculuk yaşamıma girdi. Kendimde ifade edemediğim her şeyi sahnede üzerimden atmaya başladım. Serinkanlılaştım.”

Çocukluk seneleri: Göçebe ama renkli bir çocukluk geçirdi.
İnişleri çıkışları çok oldu. Daha çocukken çok deneyimle karşılaştı ama baktığında, erişkin Selin’e faydası olacak bir çocukluk geçirdiğini bakıyor. “Ergenliğe kadar ‘Ne kadar hoş gözlerin var’ derlerdi. Ben de gözlerimin beni hep özel ve hoş kıldığını düşünmüştüm. Ancak ergenlikte gözlerim suratından bir anda dostlarım arasında dalga mevzusu haline geldim. Ama şimdi gözümün ekmeğini yiyorum! Kendimi bakışlarımla ifade etmeyi beğeniyorum.”

Eğitim yaşamı: İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de bitirdi, 8 yaşına kadar bale eğitimi aldı.
İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Sinema & TV eğitimi aldı.

Hayatınının dönüm noktası: 8 yaşındayken geçirdiği bir trafik kazası ve en yakın dostunu beyin kanamasından kaybetmesi yaşamının akışını değiştirdi. “Sekiz yaşımdaydım. Bale yapıyordum ve hayalim balerin olmaktı. Ama sokaktan geçen bir belediye otobüsünün altında kaldım. Altı buçuk ay sağlık kurumunda yattım. Ayağımda çürüme oldu, kesilme noktasına kadar geldi.
Inanılmaz bir biçimde İsviçre’den gelen bir hekim yeni deneysel bir usulle yaşamımı kurtardı. Bir daha dans edemedim. Ama yaşadıklarımın en makûssu, en yakın dostumu kaybettiğim gündü. Beş yıl evvel beyin kanaması geçirdi. O andan sonra yapmak istediklerimin hepsini yapmalıyım diye düşünmeye başladım.”

Oyunculuğa ilk adım: Televizyon serüvenine, ‘Sağır Oda’ dizisiyle başladı.

Hangi proje ile parladı? ‘Melekler Korusun’ dizisinde canlandırdığı ‘Özgür’ karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

Şahsiyet özellikleri: İkizler burcunun özelliğini taşıyor, anlık geçişleri var.
Ya da soğukkanlı soğukkanlı otururken aniden dans edebiliyor. “Hürlüğüme düşkünüm. Kendi doğrumu fazla korunurum, inatçıyım. Ama insanların beni baktığının çok dışında bir Selin var içimde. Azıcık fazla duygusal, saplantılı, her şeye üzülme potansiyelim var. Bunu dışarıdan hiç göstermiyorum. Duvarlı bir insanım.”

Sosyal: Fazla evden çıkmaz, çok sosyal bir insan değil.

Düşünce yapısı: Görünür olmayı çok seçmiyor.
“Yaşama ve çevremdekilere güvenen biri değilim. Kısıtlı bir alanda güvende yaşamayı seçiyorum. Tanınmaya başladıkça kendimi daha çok kapattım. Zati benim yaşamdaki tasam oyunculuğumla tanınmak. Herkesin bir zamanı olduğuna inananlardanım. Kendimi ortaya atmaktansa benim de ortada olacağım zamanın geleceğini öğreniyorum.”

İlk sinema filmi: Şerif Bakan/ Ay Gelişirken Yatamam

Aşka bakışı: “Aşık olunca kelebek oluyorum.
Gerçekten hiç aşık oldum mu onu da öğrenmiyorum ama birinden çok seversem, yüksek şeyler sezersem hele ki karşılığı da varsa bana dünya üzerindeki her zerre hoş gelmeye başlıyor. Birini beğenmeye başlayınca dünyadaki her şeyi hoşlanılabilir tespit ediyorum.”

Yaşama bakışı: “Daha Öncekinden hep kendimi yargılamayı seçim ederdim.
Şimdi kavradım ki reelinde olanların benimle çok ilgisi yok. Yaşamın akışında, olan oluyor. Artık daha iyisini nasıl tespit edebilirim yolculuğu var içimde.”

İş yaşamına bakışı: Oyunculuğu, söyleyemediklerini açıkladığı en mukaddes alanı olarak belirliyor. Proje tercih ederken öyküye çok önemsiyor. Öykü her şeyi ebatlandırır ve sana yalnızca oynayacağın karaktere can katmak, çizgilerini koymak ve köşelerini oluşturmak kalır. Hikâye iyiyse dünyanın en müthiş tatmin duygusunu yaşarsın karakter yaratma sürecinde.
Tek rol insanı değilim. Her şeyi oynamak ve değişik yaşamlara değmek isterim.”

Kariyer tasarıyı: Dram oynarken daha iyi seziyor. Kendini hep dramda hayal ediyor. “ Komedi oynarken de hep eforlu bayanları oynattılar, hiçbir zaman saf ve ezik kızı oynamadım. Bakalım bundan sonra ne olacak? Makûs, iyi, acılı bayan gibi bir ayrımım yok. Her yönümü bakabilsinler istiyorum. Aslında tasa anlatmak istiyorum. Bana hiç suçsuz kızı oynatmadılar mesela, onu merak ediyorum.
“Ayrıca verdiğim kararların ardında eforlu bir biçimde durabilmek ve kendimi hem ruh hem de mesleksel anlamda geliştirmek. Oyunculuktan temennim yok ama dileğim var diyebiliriz. Neyi hak ediyorsam, benim için doğru olan neyse o olsun.”

Kimlere hayranlık dinler? Ahmet Mümtaz Taylan’a ve Hüseyin Avni Danyal’a bayılıyor. “Uzak diyarlara gidersek Cate Blanchett ve Penelope Cruz hastasıyım. Üzerine bir tutam da Daniel Day-Lewis ve Adam Sandler ilave edebiliriz.
House’a hürmet duruşu.

Evde ne yapar? Setten çoğala kalan zamanlarda evde olmayı seçiyor, Mutfakla arası da iyi yemek yapmayı hoşlanıyor. Hamur işlerinde ve zeytinyağlılarda iddialı. “Çalışmadığım zamanlarda duruyorum . Çok konuşuyorum kendi kendime, kafamda hep bir şeyler dönüyor. Dünü tartıyorum, yarını tasarlıyorum. Çok fazla düşünen bir insanım. Saplantılıyım, mükemmeliyetçiyim. Role takıyorum, elbiseye takıyorum, makyaja takıyorum.
Onun dışında da okuyorum, bir şeyler dinliyorum, film seyrediyorum. ‘Çok asosyal oldun, dostların sana küsecek’ dediğim noktada da onlarla fikir.”

Hangi filmden etkilendi? Whiplash

En fazla canlı izlemek istediği müzisyen? Avishai Cohen

En fazla etkilendiği tiyatro oyunu? Sevdiği pek çok oyun var ama son senelerde en fazla etkilendiği oyun ‘Hoş Şeyler Bizim Tarafta’.

İdeal seyahat destinasyonu? Bir biçimde organik bir bağının olduğunu sezdiği Fas’ı ve hikâyesi olan yerleri merak ediyor.

TELEVİZYON DİZİLERİ

2006- Sağır Oda

2008/2010-Kavak Esintileri /Feyza

2009/2010 -Melekler Korusun / Özgür Çelikli

2011 -Leyla ile Mecnun /Şekerpare

2011- İzmir Çetesi /Mira

2012-Benim İçin Üzülme / Irmak

2014/2015 -Firari Gelinler /Şebnem Gürsoy

2015/2016 -Acı Aşk /Sude Ocak Köklükaya

2016 -Rengarenk / Kaçın Kurası/Renk Duygun

2017-Çoban Yıldızı /Zühre

2017 /2018-Siyah Beyaz Aşk /Ayhan Dağıstan

2018/2019 -Kızım /Asu Yılmaz Karahan

SİNEMA FİLMLERİ

2011- Ay Gelişirken Yatamam/ Leyla

2016- Sol Şerit/ Hemşire

2018- Sevgili Komşum / Bahar

2020- Benden Ne Olur/

TİYATRO OYUNLARI

2020- Yeşil Arabalar Günü

.