Selçuk Yöntem, Okan Bayülgen ve Özlem Öçalmaz’dan muhteşem bir geri dönüş

Takip Et:
Selçuk Yöntem, Okan Bayülgen ve Özlem Öçalmaz’dan muhteşem bir geri dönüş
Selçuk Yöntem, Okan Bayülgen ve Özlem Öçalmaz’dan muhteşem bir geri dönüş

Çolpan İlhan & Sadri Aşina Tiyatrosu ve Piu Entertainment iş birliği ile sahnelenen “Amadeus”, “yeni normal” süreç içerisinde alınan çoğu zaman önlemle ilk kere Zorlu PSM’de seyircisiyle buluştu. Kapalı gişe olan Amadeus’un sonunda dakikalarca ayakta alkışlanan oyunun başrol oyuncuları seyircisine teşekkür konuşması yaptı.

Selçuk Yöntem, “7 ay bekleyip, biletlerini geri ödemeyen ve devam eden pandemi sürecinde yeni bilet alarak bizi yalnız bırakmayan seyircimize özellikle teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Okan Bayülgen seyircileri şu sözlerle teşekkür etti: “Amadeus” kapalı gişe oynayan, 3 ay sonrasına yer bulunamayan bir oyun olarak, tekrar pandemi sırasında ama 7 ay sonra çok hoş bir başlangıç yaptı.
Önümüzdeki oyunlarda fikir üzere.”

Özlem Öçalmaz ise, “7 aylık zoraki bir aradan sonra seyircimizle buluştuğumuz için çok mutluyuz. Çok özlemiş ve özlenmişiz” diye konuştu.

Başrollerini Selçuk Yöntem, Okan Bayülgen ve Özlem Öçalmaz’ın paylaştığı “Amadeus”, 19 ve 21 Ekim’de yeniden seyircisiyle buluşacak.

Sahne önünde 35, sahne ardında da 20 şahıstan oluşan toplam 55 şahsiyet dev kadrosuyla, Peter Shaffer tarafından kaleme alınan ve akılda rejisör Işıl Kasapoğlu’nun idarediği oyunun kostümleri Nalan Alaylı tarafından hazırlanırken, “Amadeus”un, dönem makyajları ise Neriman Eröz’e ait.

Selçuk Yöntem Antonio Salieri, Okan Bayülgen Wolfgang Amadeus Mozart ve Özlem Öçalmaz’ın Costanze paylaştığı oyun, 18.